Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Heti, havi menü? Spórolás?...

Heti, havi menü? Spórolás? Ötletek?

Figyelt kérdés
Jövő hónaptól össze kell húznunk a nadrágszíjat. Az ételen lehet a legjobban spórolni, ezért arra gondoltam, megpróbálok heti menüt írni, hátha így gazdaságosabbak leszünk.Hétvégén megvennénk ami kell a következő hétre, hétközben pedig csak friss kenyeret vennénk. Átlagban kb. 2000 forint jutna egy napra. Eddig azt főztem amit éppen megkívántunk (na jó, nem bélszínt :)),de most nagyon át kell gondolni. Aki otthon van a spórolásban és/vagy a menü írásban, tudna segiteni? Ja és hárman vagyunk, szülők+kisgyerek.
2013. márc. 25. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A heti menü jobb, mint a havi. Hiszen amit hétvégén összeírsz, azt jövőhéten is valószínűleg tetszik. A havinál mire odaérsz, már nem is azt akarsz enni. Én ki szoktam figyelni akciókat és akkor többet veszek.
2013. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs se autónk, se biciklink. A villanyt és társait eddig se pazaroltuk, az internet az egyetlen luxus, ami marad. Máshol nem tudok takarékoskodni, csak az étkezésen.
2013. márc. 26. 06:17
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk ez vált be:

hetente 1x egy nagyobb bevásárlás, amikor általában veszünk kicsivel több krumplit, sajtot, tejfölt, szalámit, valamilyen húst, tojást. általában van otthon olaj, liszt, cukor, stb mert ezeket havonta 1x vesszük meg kicsivel többet és akkor elég egy hónapra. szóval én variálni szoktam ezeket a hozzávalókat, max ezen kívül beugrok a boltba egy kenyérért vagy egy fajta alapanyagért ami épp kell (pl karfiol).

hétfő: borsóleves nokedlivel, krumplipaprikás

kedd: nálunk általában a levesből marad, így csak másodikat szoktam csinálni - bakonyi hússzelet nokedlivel, vagy krumpligombóccal

szerda: gulyásleves palacsintával

csütörtök: rakott krumpli

péntek: krumplileves kolbásszal tojással, bolognai spagetti vagy bolognai alapú töltött sült palacsinta vagy mexicoi csilis bab tortillában

szombat: húsleves ami megmarad vasárnapra is, rántott hús valamilyen körettel és a húslevesből maradt csirke megsütve + valamilyen sütemény amihez van otthon minden

vasárnap: rakott karfiol, vagy carbonara nokedlivel, vagy lecsó, mikor mivan

de ha esetleg megírod hogy milyen alapanyagokból szeretsz főzni, miket esztek inkább (tészta vagy hús) akkor szivesen írok gazdaságos recepteket amik finomak de laktatókat és változatosak.

kénytelen voltam én is kitalálni sokféle receptet, variálást a spórolás miatt.

pl kenyeret is én szoktam sokszor sütni, olcsón kijön és sokáig finom. meg van egy-két hozzávaló amiből többet veszel és rögtön tudod variálni, mint pl élesztő, tojás, krumpli. többet veszel belőlük és már egy-két hére meg is van a variálás. vagy pl én az akcókat is figyelem főleg husoknál és mikor nagyobb akciós hús van megveszem, feldarabolom többfelé és be a fagyóba.. így van hús is bőven..

2013. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez a menüsor nagyon tetszik :)

Mindenevők vagyunk, tészta, krumpli, hús, végül is bármi jöhet. Örülni fogok bárminek, amit írsz :) Vacsorára mit szoktál adni? Ami ebédről marad vagy hideget?

2013. márc. 26. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
általában marad, így azt szoktunk enni, de van hogy melegszendvicset készítek és azt variálom, van hogy hideget, rántottát, sült krumplit tojással, töltött zsemlét (vagdalthús és tojás összekverve, ezzel megtölteni a zsemlét rá sajt és be a sütőbe). szoktam csinálni pizzát is, hamar megvan, illetve pogácsát is szoktam sütni ami gyorspogi és napokig puha. sokszor az is elég. vagy pl virslit és sajtot összekeverek tejföllel, be a sütőbe és már kész is egy laktató de nem is annyira hízlaló vacsi :) de szoktam a rántott ételeket is variálni, rántott alma, gomba, karfiol, hús, töltött húst rántani, palacsintát megtöltöm ami éppen van itthon és azt is kirántom, krokett, ilyen hasonlók. szoktam bundás kenyeret is készíteni, de töltött pizzát is, vagy tortillát variálom, hiszen az is nagyon hamar megvan és még le is lehet fagyasztani. krumpliból nagyon sokféle receptem van, mi imádjuk! :) hirtelen ezek jutottak az eszembe de ha még valami beugri, írok :)
2013. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!