Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az normális, hogy egy hipermar...

Az normális, hogy egy hipermarketben olyan étel van kitéve, aminek le van járva a szavatossága?

Figyelt kérdés
Fagyasztott csirkemájat vettem. Mikor megkóstoltuk, éreztük, hogy fura íze van, akkor néztem, hogy 3 napja lejárt a szavatossága. Akciósan vettem, máskor is vettem már leárazott dolgokat, de úgy gondolom, hogy ha már 3 napja le van járva, akkor semmi keresnivalója nem lett volna kint. Vagy ez a normális, hogy ha akciós, akkor nézegetni kell hogy vajon lejárt-e mert különben lehet, hogy romlott ételt viszek haza?
2017. febr. 12. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem normális, ha megvan a blokk nyugodtan visszaviheted. Ha még nekik áll feljebb szólj, hogy rájuk hívod a fogyasztóvédelmet :)
2017. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 koromarcsi ***** válasza:
82%
Igen, nézegetni kell a szavatosságát minden élelmiszernek nem csak az akciósét.
2017. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor visszaviszem.
2017. febr. 12. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Viszont azt nem rt ha tudod, hogy ha "lejárt" egy élelmiszer, az attól még véletlen sem romlott!
2017. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ha nincs baja akkor én sem szoktam semmit kidobni azért mert 1-2 napja lejárt. De ennél konkrétan nem néztem meg a szavatossági időt, hanem az ízén lehetett érezni, hogy valami nem stimmel vele.
2017. febr. 12. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hiszen emberek dolgoznak ott is, hibát pedig csak az nem ejt, aki nem is dolgozik. Ráadásul simán előfordulhat, hogy egy korábbi vásárló épp akkor utaztatta órákon át a májat az áruházban, amíg az illetékes a lejárati dátumokat ellenőrizte, majd a vásárlás végén rájött, hogy hát az már rég szétolvadt, így visszarakta a fagyasztóba.

Egyébként pedig nem lenne szabad lejárt élelmiszernek kint lenni, különösen igaz ez a friss és hűtött/fagyasztott termékekre. Ha a vásárlás 1-2 napon belül történt, akkor blokkal reklamálhatsz.

2017. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6: Őőő, figyu, velem nem egyszer történt már olyan, hogy nagy tételben találtam lejárt szavatossági idejű termékeket az eladótérben, amiknek már legalább 4 hónapja lejártak a szavatossági idejük. Hiába szóltam több ott dolgozónak, le se tojták.

Szóval ne beszélj itt nekem arról, hogy esetleg véletlenül nem vették észre. Egyszerűen csak letojják nagy ívben.

febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!