Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol lehet és hol érdemes...

Hol lehet és hol érdemes agar-agar-t venni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két helyen szoktam venni:

bioszallito.hu

azsiabt.hu

2017. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Svájcban :D


Komolyan, megláttam és röhögőgörcsöt kaptam a Migros közepén.

(Mikrobiológián állandó táptalajunk volt az agar-agar).

2017. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
he?
2017. aug. 25. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kettes arra utalt, hogy zselés táptalajban szoktak baktériumokat, gombákat, illetve növényeket is termelni. Annyi, hogy az agaragar mellé általában kevernek egyéb tápanyagokat, esetenként színezéket is.

Ilyenkor a bacik terjedése az elszíneződéssel szabad szemmel is láthatóvá válik.

De palántát keltetni is jó az agaragarból készült keményebb zselé, mert megtartja a magot, gyökeret, csírát, ugyanakkor vízzel teljesen le lehet mosni átültetéskor, minimális károkozással a finom gyökérzetet.

Vagy készíthetsz pl. belőle ballisztikai gélt is, fegyver teszteléshez. Sok mindenre használják, nemcsak megeszik. :)

2017. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az meg mi? tényleg érdekel!-feldobná a maszturbálásomat?
2017. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egyszer valami biológus tenyészett valamit, amit sör helyett lehetett inni, aknyeg csak az volt, hogy mindig tovább kellett örökíteni, kb. mint az élesztőt, nem tudja valaki mi az?
2017. aug. 26. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:

>egyszer valami biológus tenyészett valamit, amit sör

>helyett lehetett inni, aknyeg csak az volt, hogy mindig

>tovább kellett örökíteni, kb. mint az élesztőt, nem

>tudja >valaki mi az?


Több ilyen cucc van, kérdező. Az egyik pl. az "életkristály" nevet kapta. Ez egy áttetsző folyadék, amiben valami gomba vagy baktérium tenyészik és tiszta mazsolát kell a vízbe tenni, ezen él. A tartásra, szaporításra is megvannak persze a szabályok. Ízre iható, de nem túl kellemes. Egyszeri kóstolás nekem elég volt belőle.

Itt fórumoztak is róla:

[link]


A másik ami eszembe jut, az a tejjel etetett kaukázusi kefírgomba, de ezt úgyis mindenki ismeri.

Egy ideig ittam. Csodát nem tett, de beteg se lettem tőle. :)

2017. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!