Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hova érdemes járni Szupermarke...

Hova érdemes járni Szupermarketbe?

Figyelt kérdés

Egyrészt ami fontos, hogy viszonylag olcsó legyen természetesen és hogy megbízható minőségű legyen. Ne legyen romlott felbontva az étel vagy rossz a hús vizezett. Hova érdemes járni?


Ilyenek vannak a közelbe :Spar, CBA, Tesco, Lidl, Aldi, Reál de ha van más ötlet is annak is örülök te hova jársz?


2017. szept. 9. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem szoktam húst venni, de legnagyobb bizodalmam a Lidlhez és az Aldihoz lenne. nem olyan olcsó boltok, de jók a szezonális áruk, és kulturáltak az eladók. A legolcsóbb hely a Penny (bár ez nincs a közeledben), de ott leginkább a napi cikkeket érdemes beszerezni. A CBA nem rokonszenves. A pénztárosok kevésbé kulturáltak, a boltok sem olyan rendezettek, mint egy Lidl, és az árak sem igazán alacsonyak. A Spar kultráltságban a középkategória, de kissé drága. Szintén leginkább a napi cikkeket érdemes ott venni. Tescóba ritkán járok. Amennyiben hipermarketról van szó, nyilván kínálatban az az első. A Reált nem ismerem.
2017. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

CBA-ba nem mennék. Az az alja.

Spar jó, de drága.

Aldit valamiért nem szeretem.

LIDl-be elég sokat járok, a saját termékeik jók és megfizethetőek, a húsok mindig frissek.

Tesco-ba csak végszükségben megyek -igénytelen, koszos, és flegmák az eladók. ( Biztos nem mindenhol, de abban a 2-3ban ahova én mehetnék, ezt tapasztaltam.)

Én rendszeresen ( 10-ből kb. 7-szer)az Auchanba vásárolok be, 2-szer a METRo-ba, a maradék alkalom pedig jellemzően LIDL, vagy ha jó akció van akkor SPAR.

2017. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Sparba járok. Nagy a választék. Viszont sok függ az adott bolttól. Nálunk van olyan is, ami elég gáz, nem tartják rendben. És van olyan, ami nagyon tip-topp.

Reál, CBA drága, nem is olyan jó a választék.

Lidl, Aldi - van néhány dolog, amit szeretek ott, de rendes nagybevásárlást nem tudnék ott megoldani, mert sok minden nincs, amit szeretek.

Tescoba nem járok.

Húst legtöbbször inkább hetesnél, piacon veszek.

2017. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Spar, Interspar
2017. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nagybevásárlás alapvető holmikból: Penny (tényleg ez a legolcsóbb szerintem is). De sok holmijuk nem a legjobb minőségű.


Minőségi cuccok olcsón: Lidl, Aldi. Jók az akcióik. Az Aldi saját márkás kapszulás kávéja töredékébe kerül a márkások árainak. Sok német édességet hoznak be. Nagyon jó szerkentyűket meg elfogadható ruházatot is kapni itt. Meg vannak tematikus heteik: ázsiai vagy olasz kaják (jó alapanyagok alacsony áron) például.


Hétközben beugrani zsömléért vagy felvágottért: Spar.


Hús: hentes. Lehet, hogy drágább, és nehéz is olyan hentest találni, aki jó minőságű húst árul. Jobb, mint a diszkontok előre kicsomagolt, tálcás áruik.


Zöldséges: piac. Itt össze tudod vetni az árakat és a minőséget.


CBA, Coop, Reál: igazság szerint szívesen járnék ide, mert magyar cégek, de (főleg a CBA) rengeteget trükközik. Eladják a romlott terméket. És nagyon drágák. A hozzánk közel eső Spar modern és szép és sokkal jobb akcióik vannak, mint egy mezei CBA-nak vagy Coopnak. (Oké, tudom, vannak nagyon leamortizálódott Sparok is, főleg nagyvárosokban, ahol ráadásul sokat kell várni a kasszánál.)


Vegyszerek, pipere: DM vagy Rossmann, jó akcióik vannak. A DM saját márkás termékei (Balea, Denk Mit stb.) nagyon tutik, a saját mosószerük is felér a drága Ariellel. Ez sajna a Rossmann Isanájáról nem mondható el. Viszont mindkét láncban van törzsvásárlói kártya vagy kupon. Volt egyszer a Rossmann-nak 20%-os kuponja is.


Régen a Kaiser'sbe mentem olykor, a Spar ezt a típusú üzletláncát sajna bezárta, mert nem volt fizetőképes kereslet rá. Itt sok luxusholmit lehet találni.

2017. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Apropó, Spar: itt is érdemes húsfélét venni. Legalábbis sertést és marhát igen. Saját húsfeldolgozóüzemük van.

Baromfit annyira nem, mert a csirkésnél olcsóbb.

2017. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Real, CBA: Ne, ezek tényleg a legalja boltok

Tesco: Szerintem jó, sok mindent megtalálsz benne és nem drága egyáltalán

Lidl, Aldi: ez is jó, hasonló árban van, mint a tesco

Spar: drága, de jó

2017. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Aldiba járok a leggyakrabban. Erős német középértéknek megfelelő minőségű áruk vannak, erős az ellenőrzés, megbízható a minőség.


Húst kizárólag tanyasit veszünk vagy termelőtől. Igazából teljesen mindegy, hogy ha nagyüzemi húst veszel, azt hol veszed meg.


Mélyalmos vagy biotojás van az Aldiban is, és több cég árul tanyasi csirkét is.

2017. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ hol

Nálunk lidl és a teszkó a kultúrált, penny, coop, reál és a két spár hányadék. Két spár konkrétan olyan undorító, hogy csodálom, hogy még nem zárta őket be az ántsz.


Munkahelyem környékén aldi és lidl, coop elmegy, egyik spár oké, másik egy koszfészek

2017. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Penny, Lidl, Spar, persze itt egyik sincs.

Itt a legalja a Coop: másfélszer olyan drága és képesek kint hagyni a fonnyadt zöldségeket is.

Reál: az árak többnyire jók, de a szemétre specializálódtak, főleg a saját márkás cuccaikkal. Egyszer vettem ott Reálos húsgombócot, mind tele volt csontszilánkkal, ment a kukába. Azért a Reálos halrúd is megér egy misét, egyszerűen szétesik és olajos kocsonyává válik a panír. Értékarányos.

A CBA pedig egyszerűen zsúfolt, nem lehet elférni egy kosárral sem. Katasztrófa, de ez nem akadályozza meg őket abban, hogy kocsit(!) is tegyenek ki. Ha csak egy vevő kocsival jön be, már megakad az egész bolt, de a banyatankos nénik is kiváló útakadályt képeznek. Az ember pánikrohamot kap ott bent.

A Tescoban legalább elférsz, de az sem olcsó. Akciók vannak, ha a felvásárlók előtt érsz oda, tehát soha. Aztán nézegeted az árukat és rájössz, hogy minden más iszonyat drága és átmész a Pennybe, ahol ha akció van, akkor gondoskodnak folyamatos árukészletről is, nem csak mutatóba raknak ki 30 darabot és rakják ki a piros cetlit, hogy készlethiány (ami a vevők becsapása).

2017. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!