Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hova érdemes járni Szupermarke...

Hova érdemes járni Szupermarketbe?

Figyelt kérdés

Egyrészt ami fontos, hogy viszonylag olcsó legyen természetesen és hogy megbízható minőségű legyen. Ne legyen romlott felbontva az étel vagy rossz a hús vizezett. Hova érdemes járni?


Ilyenek vannak a közelbe :Spar, CBA, Tesco, Lidl, Aldi, Reál de ha van más ötlet is annak is örülök te hova jársz?


2017. szept. 9. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

LIDL-be és Tescóba járok, utóbbiba a speckóbb dolgokért, ami a kicsikben nincs vagy csak ritkán, illetve van 1-2 dolog, amiből kizárólag a tescós felel meg nekem s jó áron van (olcsó instant kávé, földimogyoró, tea). Zöldséget a tescóban szinte sosem veszek, sajtot sem. Sajtra a Penny jobb, tejfölre nekem a LIDL, bár alig eszünk tejterméket... Húst és tojást csak háztól veszünk, zöldséget főleg zöldségestől, de a LIDL kínálatát is mindig megnézem, hónapos retkem mindig onnan van s jégsalátám is, ha épp akciós.


Mindezek a boltok 20-25 km-re vannak tőlem, egypár hetente járok oda. Itt Coop van, de azt jó, ha évi párszor látogatom, végülis mirelit zöldborsót ott is lehet venni, ma épp az kellett. De drága és kicsi a választék, még a zöldséges nem zöldség élelmiszerei is jobbak, ott van mindenféle flancos magliszt és miegymás, ami a Coopban elképzelhetetlen...


Bioboltba, piacra is járunk a Tesco-LIDL s néha Penny mellett. Mindenhol megvan az, amit ott érdemes venni.

2017. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Lidl, de husit hentestől vennék - bár a felsoroltak közül vagy az, vagy Aldi.


Spar, tesco, CBA, Reál hús szempontjából szar, gyümölcs sem épp a legjobb és a sajt is penészes néha.

2017. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Hozzánk legközelebb a Spar/Interspar van.

Havi 1x megyünk messzebb nagy bevásárolni.


Nálunk a Spar kulturált, az eladók kedvesek. Nagy a választék és valóban nem a legolcsóbb a boltok listáján, viszont ha kitapasztalod, akkor jó opció is lehet. Alap élelmiszer cuccokat olcsón be tudod szerezni, ha tudod mikor melyiket érdemes.


Második a Lidl, amit leginkább szeretek, ha alap élelmiszereket nézzük. Finom a tejtermék, tésztája, műzlik, mirelit, sütéshez cuccok. Speciális igényeket már annyira nem biztos, hogy jó áron szolgál ki. Pl. tojást én sparban jobban szeretek venni.


Harmadik az Aldi. Én ott kimondottan a szezonális dolgait szeretem, azok nagyon megérik. Alap élelmiszerekre sincs panaszom. De sokkal nagyobb a választék a Lidlben.


Még van Tesco és Coop. Mindegyikbe ritkán járok. Mindkettő drága. A Coop annyival rosszabb, hogy az üzletében úgy érzed magad, mintha időt utaztál volna vissza a szocializmusba. Nem érzem azt, hogy egy üzletben lennék, sokkal inkább, egy régi raktárba. Nyomasztó a légköre. Rossz az áruk minősége, és a tetejében drága is.

2017. szept. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy Németországban a Lidl a legolcsóbb. Mármint a múltkor a ZDF tévé ezt hozta ki a legolcsóbbnak, amikor a négy nagy diszkontláncot vetették össze egy egyórás tévéműsorban.


És ami még további érdekesség, hogy a Lidl rengeteg olyan cuccot is kapni itt, amely a különleges igényeket elégíti ki. Most bővült a laktózmentes tejtermékek kínálata. Lehet kapni gluténmentes holmikat, nem sokat ugyan, de lehet. A Pennyben és a Lidlben elég sok a bio holmi.

2017. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A Tescót kb egy éve nagyívben elkerüljük. Meguntuk az állandó átrendezést,hogy össze-vissza kelljen mászkálni a keresett áruért,ember sehol, akitől kérdezni lehet, ha mégis rosszul informál...

Egyik alkalommal egy ilyen átrendezés után megdöbbenve tapasztaltam, hogy a kenyér és pékárukkal szembeni részen alakítotté ki a kerti eszközök, föld, vegyszerek stb részt.

nem túlzok, de májfél méterre voltam a polcon a mérgek, a vevők, meg dobálták a zsákos kerti földet,aminek pora szállt át a friss pékárura.

Ezt nem is hagytam szó nélkül, annyi változás történt,hogy ezeket átpakolták a másik végébe, és ide apróbb kerti szerszámok kerültek.

10 vásárlásból 8-szor rosszul volt az ár a pénztárgépbe, persze a vevő kárára. ballaghattunk a vevőszolgálathoz, persze, ha 50 ft alatt volt, nem mentünk, mert nem volt hozzá idegzetünk. Ezt ők nagyon jól tudják is, hogy legtöbb vevő nem várja ki a kártalanítást.

A Spárok valóban nagyon különbözőek nálunk is, az árukínálat sem egységes mindegyikben. Amelyik legközelebb van hozzánk jó lenne, de elég kicsi ( kb Aldi nagyságú), de mind a parkolóhelyért, mind a kocsiért "küzdeni " kell, bent meg a pénztáraknál való sorbanállás nagyon idegesítő.

Lidl, Aldi, kultúrált, elég jó minőséggel, de azért nem lehet egy nagybevásárlást itt letudni.

Coop van vagy 3 a környéken, de nem véletlenül írtam utolsónak... teljesen ugyanaz, ahogy mások is írták, hatalmas kosz, rémisztően ronda zöldségpult, fonnyadt, lottyadt szemét áruval.

Húsok régiek, szinte száraz a felületük, a felvágott kínálat csapnivaló.Sajtválaszték a trappistával kimerül :)

Szóval a Coop a legalja.

2017. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiflit/zsemlét akarsz venni, a legjobb ha ezek közül a Pennyben vagy a Sparban veszed. A Tesco gumi kifliket árul.
2017. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!