Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Szoktatok borravalót adni...

Szoktatok borravalót adni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Van a Tesco-nak, Auchannak meg a többi áruháznak online bevásárlós/házhozszállítós szolgáltatása.

Nem tudom, hogy nekik illik-e borravalót adni, vagy kell-e? Csak bankkártyával lehet fizetni, így kicsit faramuci a helyzet szerintem, ha az ember az apróval bénázik.

Én pl. ha csomagom jön, akkor szoktam a futárnál is hagyni 2-300Ft borravalót, kaja rendelésnél meg egyértelmű, de nem tudom, hogy ilyen esetekben ez mennyire bevett szokás? Ha van itt Tesco-s futár, akkor érdekelne, hogy mik a tapasztalatai, hányan adnak és hogy rossz néven veszi-e, ha nem kap.



2019. ápr. 12. 14:34
 1/6 anonim válasza:
56%

Attól hogy bankkártyával fizetsz, mèg ikkik adni. Ugyan úgy mint a kaja futárnak.

Èn 3-500ft-ot szoktam.

2019. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell bénázni az apróval, egyszerűen odakészítesz magadnak a kártyád mellé 200-300-500 forintot, amennyit adni akarsz, aztán amikor jön a futár és elveszed a bizonylatot, akkor a kezébe nyomod és megköszönöd.

Szerintem mindenféle futárnak illik adni, nem csak a pizzásnak.

2019. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
90%
Én is kártyával fizetek és mellé adok neki 3-500Ft-ot, mert behozta a teherautóból a dolgokat nekem :D
2019. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Én is 500 Ft-ot szoktam adni nekik, kb 15-20ezerért rendelek, behozzák a konyhába. A múltkor nagyon sietett az egyik futár és nem volt időm odaadni neki a kikészített 500 Ft-ot, túl lassú voltam. Kicsit cikinek éreztem magam akkor :)
2019. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Ex Tesco dolgozó vagyok. Nálunk szinte mindig kaptak a futárok, főleg ha fel is cipelték az árut a negyedikre, vagy segítettek behordani. Mellékesen annyit, hogy sokan összeszednek így egy fél havi fizetést is.
2019. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire árnyalja a sztorit az, hogy nálunk lift van és soha nem kérem, hogy hordják be a konyhába...eleve be sem engedek idegeneket a lakásba. Az ajtóban leteszi, így is hálásak mindig, hogy én kérek szatyrot és nem egyesével kell adogatniuk, általában 2 perc alatt végeznek is, aztán rohanhatnak oda ahol kapnak jattot is. :) Félreértés ne essen, nem akarok sóher lenni, étteremben sem centizem ki a 10% jattot, meg általában, ha készpénzzel fizetek futárnak, akkor mindig hagyok jattot, de kicsit jogtalannak is érzem, hogy kifizetem az 1000-1500Ft-ot a házhoz szállítás díjára, amiben nyilván nem csak a futárnak van a "fizetése", de ez kb. olyan mint jattot hagyni egy étteremben, ahol van szervízdíj. Nálunk vendéglátós a család fele és ők pl. mindig visszautasítják a jattot, mert benne van a szervízdíj az árban.
2019. ápr. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!