Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Tesco online bevásárlásnál...

Tesco online bevásárlásnál miért korlátozzák a rendelhető mennyiséget egy adott termékből?

Figyelt kérdés
Ásványvízből nekem maximum 24 üveget enged rendelni, ami melós családnál nem olyan egetverő mennyiség. Csirkecombnál pedig lekorlátozták 4,8kg-ra a rendelhető mennyiséget, régebben pedig ebből sokkal többet is rendeltem. Miért szúrnak ki szándékosan a vevőikkel? Ráadásul már a szállítási díj is sokat emelkedett az utóbbi időben. Már komolyan fontolgatjuk, hogy rendeljünk-e onnan többet vagy ne.

2019. jún. 23. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát akkor ne rendelj.

Hülyének nézik teszkót, az a baj. Mármint a faluski kis zug boltok, amik csillagászati áron árulnak, szóval lazán megéri nekik teszkós áron vásárolni.

És így nem kell áruért menni, és a teszkónak még a megemelt kiszállítási díja is jó a kisboltosoknak, mert a nagy kiszállítócégek lehet hogy szóba se állnak velük , mert hozzájuk képest meg olyan keveset kérnek, hogy nem éri meg nekik kivinni.

Egyébként én az ásványvizet szoktam legkönnyebben megoldani, hálistennek nálunk van vezetékes víz.

2019. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 Még ha úgy is lenne ahogy írtad, nekem ahhoz mi közöm?

Mi saját felhasználásra rendeltünk eddig is és ezekkel a lépésekkel szerintem joggal érezzük, hogy kiszúrnak velünk.

2019. jún. 23. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Milyen családnak nem elég egyszerre közel 5 kg csirkecomb?
2019. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alain Delon ***** válasza:
89%
Azért, mert másnak is szeretének szállítani, nem csak a te családodat ellátni.
2019. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"nekem ahhoz mi közöm?"


És fordítva?

A teszkó belőtt egy mennyiséget, kiszámolták hol van az átlag lakossági mennyiség, ami nekik megéri.

Nyilván úgy számolták ki, hogy mondjuk 1000 vevőből maximum 1-et zavarjanak a változások, mert azért ezek olyan mennyiségek amik bőven elegek szoktak lenni egy családnak.

Innentől a teszkónak mi köze ahhoz, hogy ti pont az az 1 vagytok az 1000-ből, akik viszonteladói mennyiséget akarnak vásárolni?


De amúgy állj elő más alternatívával!

Oldd meg másképp ezt a problémát, és hívd fel a teszkót egy másik megoldási javaslattal!

A teszkónak volt egy problémája, megoldotta. Most neked van, hát rajtad a sor .

2019. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Abból a szűken 5kg-ból nagyjából 2,5-3kg hasznosítható, mivel a csonttal nem sok mindent lehet ugye kezdeni. Az meg , hogy kinek mi a sok, szerintem teljesen relatív. Egy 6 fős családnál nem sokáig tart ki az a 4,8kg, erről mesélhetnék. Persze kilehet ezt magyarázni sokféleképpen, hogy viszonteladói mennyiség, stb, de ez valahol mégis egy újabb üzleti fogás a Tesco részéről. Persze, ha nem elég a 4,8kg akkor rendeljek újra plusz 999Ft-os szállítási díjért + 138Ft szatyor díjért, hogy nekik jobban megérje? Különben is ezek csak feltevések, a Tesco-nak semmi köze hozzá, hogy ki mire használja a megvásárolt árut, ha én oda akarom adni hajléktalanoknak vagy egy állatmenhelynek, mert úgy van kedvem, akkor mi lenne? Különben is Ők azt hogyan állapították meg, hogy különböző kis üzletek az Ő portékájukat árusítják? Helyszíni szemlét tartottak minden település kisboltjaiban, vagy magánnyomozást folytattak ez ügyben? Mert erre kíváncsi lennék.. Ezek csupán spekulatív feltételezések. Egy újabb indok, amivel még jobban lehúzhatják a vevőiket.


Persze lehet mondani, hogy ha nem tetszik vegyek máshonnan, de én eddig abban a tévhitben voltam, hogy nekik az a céljuk, hogy a vásárlóik elégedettek legyenek maximálisan, de mióta egyre inkább monopolhelyzetbe kerülnek, azóta inkább az a tapasztalatom, hogy magasról tojnak ők a vevőkre. Csak a minél nagyobb profit minden áron ami számít náluk.

2019. jún. 24. 00:03
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"Csak a minél nagyobb profit minden áron ami számít náluk."


Azt hiszem, kezded érteni a lényeget.


Teljesen igaza van annak a hozzászólónak, aki azt mondta, hogy 1000 emberből kb egyet zavar ez. A te személyes kedvedért nem fogják a rendszert olyanra csinálni, amivel ők sokkal többet vesztenek rajta. Az ezzel kieső profitnyereség sokkal nagyobb annál, mint amit pár tucat elégedetlenkedő vásárló jelent a sok tízezerből.

2019. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó néhány megrendelőt biztosan elfognak veszíteni, ha így folytatják.. Pedig eleinte jónak indult ez a házhoz szállítás dolog náluk, de sajnos egyre inkább esik a színvonal. Most találtam erre a topikra és ott sem éppen a pozitív vélemények dominálnak. Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen elégedetlen ügyfelük. A többség nem éppen pozitív véleményt ír róluk: [link]
2019. jún. 24. 14:17
 9/12 Alain Delon ***** válasza:
65%
8: Ha megnézed, az értékelések javulnak.
2019. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

"ha nem elég a 4,8kg akkor rendeljek újra plusz 999Ft-os szállítási díjért + 138Ft szatyor díjért, hogy nekik jobban megérje?"


Ez pontosan így van!

Ha kis csomaggal mész, sima taxit hívsz, hazavisz, fizetsz x összeget, mindenki boldog.

Ha nagy csomagot akarsz szállítani, tehertaxit hívsz, az is ugyanúgy elvisz, csak 2-szer annyiért.

Miért lenne ez más?


Vagy mondok más példát.

Pl egy pizzafutár cég alsó limitet határoz meg, bizonyos összeg alatt nem visznek ki cuccot, vagy x km után felárat fizetnek.

Náluk nem felső határ van, mert nagyobb haszonnal dolgoznak, tehát minél többet rendelsz annál jobb, a pizzát meg elbírja az autó.


De a lényeg az, hogy bármilyen rendszer is legyen, lehetnek gyenge pontjai, amit ki lehet játszani, és ami ellen valahogy védekeznie kell a szolgáltatónak.

Ki így, ki úgy, de hidd el, alapos matek van mögötte, hogy megtalálják azt a kompromisszumot, hogy nekik is megérje, és a vevőnek is megfeleljen.

A teszkónak ez így ezek szerint ebben a formában éri meg. Biztos lehetsz benne, hogy nem hobbiból találnak ki se alsó, se felső határokat.

Igazából fölösleges azon agyalni, hogy jött ez ki nekik, vagy miért jó ez így , ezt úgyis csak elfogadni tudod. Ezekkel a feltételekkel együtt él ez a szolgáltatás, vagy elfogadod, vagy nem.

2019. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!