Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hány féle ételt váltogattok...

Ti hány féle ételt váltogattok külön-külön reggelire, ebédre, vacsorára?

Figyelt kérdés
Gyakran esztek ugyan azt reggelire és vacsorára vagy ebédre és vacsorára?
2019. aug. 5. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Reggelire általában szendvicset, péksütit eszem, ebédre valami főtt ételt, vacsorára valami könnyűt, de nem azt amit reggelire (pl. pirítós, lágytojás)
2019. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazt nrm esszük reggelire mint vacsorára, és az ebed is más. Tehát a 3 főétkezés mind más-más érel. Viszont általában 2 napra főzök, így másnap van hogy ugyanaz a menü.
2019. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy egészségtelen, de én egy nap csak egyszer eszem, kora este. A rosseb tudha, miért alakult így nálam. Mivel sajnos már egyedül maradtam, főzni 1 személyre nem nagyon szoktam. Van, hogy csak veszek 3 kiflit, meg egy teavajat, meg van pár étterem a városban, ahol nagyon olcsón adnak tisztességes adagot, és elég jó a konyhéjuk. Na meg ott vannak a jó öreg konzervek, amiket csak meg kell melegíteni.
2019. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Igazából nekem egyetlen fix dolog van, amit reggel-este az esetek 95 százalékában fogyasztok, az egy bögre kakaó. Ezenkívül általában nem szoktam ugyanazt enni, nagyrészt szendvics sokféleképpen elkészítve vagy valamilyen saláta vacsorára, egy péksütemény reggelire. Ebédre mindig főtt étel van, ha nagyon kedvencemet főzök, akkor abból esetleg vacsorára is eszem egy kicsit, de nem jellemző.
2019. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli heti kb 4x szendvics (nagyjából ugyanazokkal: pástétom /felvágott, paprika, paradicsom, uborka), 1x Gabonapehely, 1x zabkása, 1x valami meleg (bundás kenyér, palacsinta, tócsni). Nem rendszerben, de ez a nagy átlag.

Ebéd mindig más, egy kaja általában két napra. Friss szezonális alapanyagokból, kreatívan. Van ami egy évben csak egyszer, a kedvencek pl paprikás krumpli vagy Zöldségleves azért havi egyszer előkerülnek, de annál gyakrabban nem nagyon. Szakács vagyok, mindig van minimum három ötletem hogy mi legyen, plusz tényleg szezonban azt kell használni, ami épp terem.

Vacsi heti 2x ebéd maradék, 3x szendvics, 2x valami egyszerű meleg kaja, pl házi pizza, tejbegríz vagy sült krumpli salátával. Nyilván ez is nagy átlagban.

A fő étkezéseket kb egy hétre előre tervezem, a többi ahogy kijön a lépés. Étterembe nagyon ritkán járunk, szinte mindent én készítek el (vagy a férjem, heti 1-2x ő főz). (Amúgy minden vegán, de ez nem tartozik szorosan a kérdéshez)

2019. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem eszem külön reggelit, ebédet meg vacsorát, ha szabadnapos vagyok, és nem variálom. Ha például főzök, az jó minden étkezésre, amíg el nem fogy. Munkanapokon nyilván bent mást eszem. Annyit szoktam, hogy gyümölcsöt vagy gyümölcslevet minden nap eszem amellé, ami épp van. De nem variálom. Általában a munkám miatt későn érek haza, nem mindig eszem, viszont farkaséhesen ébredek. De jó az előző napi kaja is, nem fogok nem fogok nekiállni tipikus reggelire valót sütni, jó a hideg főzelék is.
2019. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Reggeli: banánpalacsinta, zabpehely, valamilyen tojás, de néha csak 1 kefír.

Ebédre rendelt kaját eszek, hétvégente főzök, ami 2 napra kitart.

Vacsora általában kenyér felvágottal, konzervhallal, lecsóval. Néha sült krumpli virslivel, vagy steak.


Én nem tudok egy nap kétszer is ugyanazt a kaját enni, ráadásul úgymond pazarlásnak is tartom.

2019. aug. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Miért pazarlás kétszer ugyanazt enni? Szerintem pont nem az. Nekem voltak olyan lakótársaim, akik minden étkezésre külön főztek, és ami megmaradt, azt kidobták.
2019. aug. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem, sose eszem ugyanazt. Reggelire leggyakrabban rántottát valamivel (hagyma, kolbász, szalonna váltakozva) a többi meg ami kerül. Egyedül vagyok, gyakran veszek fagyasztottat vagy félkészet.
2019. aug. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálam ez teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy minden étkezésnél mást eszek, van, hogy csak egyszer eszek egy nap, de az sem ritka, hogy főzök egy nagyobb adaggal valamit, és csak azt eszem 2-3 napig. Mikor hogy van kedvem, vagy épp pénzem.
2019. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!