Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tudnék vinni a suliba...

Mit tudnék vinni a suliba reggelire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom még van kb 2hét a suliig, olyan válaszoktól kíméljetek is hogy messze van, úristen minek ilyen korán kérdezni stb. Az érdekelne hogy ti mit visztek/mit adtok a gyereketeknek reggelire suliba? Én eddig fornettit vittem de elkezdtem nyáron fogyozni sikerult is leadnom par kg-ot most naggyábol meg id vagyok elégedve magammal de suliidőben kevesebb időm lesz mozogni így hát a kajára is oda kell jobban figyelnem, hogy megtartsam a mistani alakomat. Így érdekelnének kevésbé hízlalós, kalóriaszegény ötletek amiket el tudok vinni a suliba mert nekem semmi ötletem nincs.
2018. aug. 21. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Reggel egyél gyümölcsöt, mert kell a cukor az agynak, jön a szőlő szezon, alma, körte, barack,

de a klasszik szendvics is jó. Teljes kiörlésű kenyérrel, pulykafelvágottal, light sajttal, salátával, paradicsommal, uborkával.

2018. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Kerüld a fornettit, nem is ad megfelelő tápanyagot és egészségtelen, hízlaló műcucc, úgyhogy ebben igazad van.


Reggelire érdemes teljes értékű ételt enni, fogyókúrában is. Egy teljes kiőrlésű szendvics, például tonhallal, szelet csirkemellel, sok zöldséggel nagyon finomak, segítenek a koncentrálásban is és el sem hízol tőlük. Legyen a szabályod az, hogy legalább kétféle zöldség legyen benne.

2018. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon szeretem a sajtot is magában. Kemény sajtot (pl. Emmentáli) kockákra vágok, teszek mellé diógerezdeket és szőlőt vagy almát.
2018. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Ugy rakd összeaz étrended hogy a testsúlyoddal egyenlő zsírt viszel be. Én 55kg voltam 50kgra csökkentettem a napi zsir bevitelt. Pl abonettre kentem light sajtkrémet (nem vagyok kenyér párti).

És otthoni talajgyakorlat és gerinctorna mellett ujra tartottam az 50kg-ot és vissza izmosodtam 2kg-ot.

Ha csak nem eszel az izmaid lötyik lesznek aztán skinny fattleszel fiúknál is rossz ez

2018. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha neked nem ciki mármint hogy dobozból villával eszel akkor jó alternatíva lehet a saláta is!

Nagyon egyszerű reggel frissen is elkészíthető nem több idő alatt mint egy szendvics!

Nekem pl. mindig volt egy alap(jégsaláta, paradicsom, uborka, feta és natúr joghurt és erre tettem mindig mást(tonhal, füstölt lazac, olivabogyó, csirkemell, garnéla, gomba) és amit szeretnél!

De persze lehet szendvicset is úgy ahogy írták teljes kiörlésű termékből!

Bár lehet ez nállad nem játszik de a zsabpehely mandulatejjel és gyümölcsökkel az is nagyon jó!

2018. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

Szinte bármit, de fornettit semmiképp nem vinnék, mondjuk szerintem az elég borzalmas még ízre is...


Ne kalóriaszegényt vigyél, hanem laktatót. Csuda tudja, nekem elég rossz ötletnek tűnik, hogy egész nap szinte semmin élsz, miközben figyelsz, dolgozatot írsz és tesiórán vagy... Kell a rendes kalóriabevitel. Persze ha neked ez inkább késő délután fontos, akkor nem szóltam.


Rengetegféle ételt vihetsz, rendes főttet dobozban, gyümölcsöt, olajos magvat (nem kalóriaszegény s nem rendes étel, de kiegészítőnek azért megteheti. nekem ez a vészhelyzetre való ételem, ha nem lenne elég az egyéb, illetve remek nasi. van, akinek nem jó ez, mert megeszi, ha kell, ha nem). Személy szerint valami fehérjedús ételt vinnék s valami zöldséget, ami bírja. Plusz még kalóriát, ami egyéni, hogy szénhidrát vagy zsír, nekem az utóbbi a nyerő, különösen, ha fogyni akarok, de a tipikus a szénhidrátra alapozás. Valami jó kis összetett szénhidrát teljesen jó lehet, de egyeseket sok gyümölcs is laktat.

2018. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Kalória kell, de igazi ételből. Pl gyümölcsben sok a szénhidrát de olyan, ami könnyen felszívódik és kell az agyműködéshez. Ehetsz zabkását is, a bolti müzli vagy granola tele van hozzáadott cukorral, csinálj magadnak otthon natúr zabpehelyből vagy kukoricadarát főzz meg kásának. Vihetsz növényi tejet is, bár a bolti elég mű a házi meg macerás. Az olajos mag is jó, zsír fehérje és szénhidrát is van benne, lenmagpehely, szezám, napraforgómag, tökmag. De a mogyorót kerüld, szójaféle és génmódosított vagy aflatoxin nevű gombával fertőzött sokszor.

Aszalt gyümölcs:könnyen szállítható, töményebb mi t a friss, de vigyázz hogy ne cukrozottat vegyél.

És főleg ezeket tízóraira vidd és otthon reggelizzél.

2018. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magas rosttartalmú, teljes kiőrlésű kenyérből szendvics, amibe mindig rakj zöldséget és minimálisan feldolgozott egyéb termékeket (sajt, stb)

Gyümölcs

Natúr joghurt gyümölccsel, natúr zabpehellyel, magokkal

2018. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!