Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ártalmas a chili vagy nem?

Ártalmas a chili vagy nem?

Figyelt kérdés
Igazából akár ártalmas akár nem én továbbra is fogyasztani fogom mert imádom,és nem érzem rossz hatását,csak gondolotam hátha az oldal felhasználói között is vannak tapasztalattal bíró egyének és választ adnak saját történetükről a chilivel kacsolatban.Az interneten ahány cikk annyi vélemény,egyikben azt írják már kisebb mértékben is ártalmas lehet,máshol hogy a mindennapi fogyasztása sem okoz kárt,sőt gyógyszer.Nos én nagyon szeretem az erőspaprikákat,80 palántát ültettem ki a kertembe tavasszal,és gyönyörű a termés,amiket fogyasztok leginkább scotch bonnet,orange habanero,bird's eye,thai burapa,devil's tongue és egy két a család számára fogyaszthatóbb fajta,anaheim,serrano,jalapeno...Én napi szinten fogyasztom,reggelihez-ebédhez-vacsorához,természetesen olyan ételekhez amihez fogyasztható,amivel összhangban van...de napi olyan 15-20 chilit eszek meg a fentebb felsorolt fajtákból,különösen kedvelem a habanerot az íze miatt,fantasztikus..a jalapenot,a magyar hegyes erőset van hogy csak úgy magában eszem mint más egy almát..Van esetleg olyan közöttetek akinek okozott valamilyen problémát a chili túlzott fogyasztása?

2019. aug. 26. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mértéktelenül fogyasztva bármi okozhat gondot, de pl. a csili helyi vérbőséget okoz, egy fekélyes embernek nyilván nem tesz jót. Szóval ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ártalmas, vagy nem ártalmas a csili.
2019. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki fogom probalni, hogy magaban egyem, de majdnem az osszes nep eszi a csipos paprikat igy ugy amugy van ahol napi rendszeresseggel, szerintem, ha valakinek nem esik jol ne egye, akinek meg igen szerintem kulonosebb bajt nem okozhat, bar legtobbszor azert higitjak valamivel, reggel delben este, ha izgatod a nyalkahartyaidat az okozhat panaszt. Egyszer ettem egy narancssarga jalapenot, es veletlen felrenyeltem aszittem megfulladok. :D
2019. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem a mértéktelen fogyasztásra gondoltam,az természetes hogy hosszá távon semmilyen téren nem tesz jót..csak a túlzott fogyasztás,van aki mondjuk megeszik egy étkezéshez 1 magyar hegyes erőset,és elég neki,én megeszek 4-5-öt..Egyébként éltem külföldön,olyan helyen ahol sok indiai,pakisztáni,bangladesi lakott,rendszeresen jártam a piacukra,ott szerettem meg ennyire ezeket a paprikákat,és a konyhájukat,nagyon sok étel elmaradhatatlan része a chili,és az ételeik tényleg erősek...végül is sztem minden ember máshogy reagál a chilire,bár dokumentumfilmekben láttam hogy dél-amerikában,indiában nemigazán ismerik a gyomorbetegségeket,és a chili jótékony hatásainak tudják be a dolgot..mindenesetre én továbbra is fogyasztom,akár jót tesz akár nem.
2019. aug. 27. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!