Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mik azok az élelmiszerek amit...

Mik azok az élelmiszerek amit nem veszel meg soha a boltban, mert szerinted nagyon rossz íze van, vagy ártalmas esetleg az egészségre összetevők alapján?

Figyelt kérdés
Nem sok pénzem marad egy hónapban fizetés után,de akkor is vannak ilyenek nálam.Ha tehetem,nem veszem meg a legolcsóbb margarint 180Ft-os áron.Nem szeretem ezeket a mirelit cuccokat,baromfigolyó,és társai,csak vészeset esetén.Nem veszem meg a tasakos leveseket,meg a tésztás társait sem,meg a tasakos porokat.A nagyon olcsó tescos májkrémeket sem,nagyon rossz az íze.Ennyi jutott hirtelen eszembe.
2019. ápr. 2. 00:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Én sem veszem azokat, amiket írtál. Emellett nem veszek fehérkenyeret és fehérlisztes, cukros, olajos pékárukat/sütiket. Cukrozott joghurtot, cukros gabonapelyheket, adalékos felvágottakat, csokikat, müzliszeleteket, kekszeket, chipset sem, és mindennek megnézem az összetevőit. Adalékanyagokat, mesterséges dolgokat tartalmazó dolgokat nem veszek, max nagyon ritkán. Cukros italokat, alkoholt sem veszek (max ha valamilyen ünnepség van). Egyébként semmivel nem drágább így étkezni, csak picit oda kell figyelni.
2019. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ezekböl a drágább is ugyan olyan káros művacak.
2019. ápr. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Teljes kiőrlésű dolgot, egye a mikotoxinokat a hozzá nem értő ember
2019. ápr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Csak olyan élelmiszert veszek, ami nem feldogozott: nyers zöldségek, húsok, egyedül pékárut veszek, ami nem alapanyag, hanem elkészített élelmiszer.


A különbözö félkész vagy kész ételek közt minöségben nincs igazán különbség, föleg ami a különbözö adalékokat illeti.

2019. ápr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Én mondjuk húst nem eszem, de a családomnak sem vagyok hajlandó felvàgottakat, virslit, majkremet venni. Ha ilyenekre vágynak, inkább házilag megcsináljuk.

Dolgoztam élelmiszeriparban, a fentiekbe tényleg az égvilágon mindent beledaràlnak.

Előre gyártott fasirtokat, fagyasztott húsos késztermékeket sem veszek. Pl sajttal töltött pulykamell(40%-is hùstartalommal..) vagy előre gyártott hamburger hús, minimális hùstartalommal.. Inkább veszek húst, ledaràlom és megcsinalom házilag.

Illetve a növényi tejszínt, növényi margarint sem vagyok hajlandó megvenni, pocsék szerintem az ízük.

2019. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Innivalókat szinte soha....:

Üdítőt, colát, meg hasonló ragacsokat azért nem már milliószor elhangzott mindenhol,, hogy mennyire egészségtelen, tele vannak cukorral. És valahogy nem is kívánom őket. Ha megyek valahova, jobban esik a táskámból elővett sima víz, mint ezek a ragacsok. Azért sem szeretem, mert útközben még csak fogat sem tudok utána mosni, egyszerűen nem jó szomjoltásra....


De ásványvizet sem veszek. Tök felesleges pénzkidobás, és műanyagpalack termelés…. Nálunk jó a csapvíz, nekem az otthoni víz teljesen ideális....


Gyümölcsleveket meg azért nem veszek, mert baromi drága, és amúgy is, ha megkóstolom, érződik, hogy nem 100% friss gyümölcslé, hanem azok is ilyen-olyan higítmányok tartósítózva…


Energiaitalt se.



Ja meg a tejes trutyikat, előre megcsinált kakaó, kávé, meg társai, tök gusztustalan....


Na most a kajafrontra nem mennék bele...

2019. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Késztermékből csak a legszüksegesebbeket,illetve semmilyen ízesítőt
2019. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Rossz minőségű felvágottat, virslit, margarint, májkrémet, egyáltalán húsfélét nem veszek, ha tehetem csak piacon. Próbálom kerülni az előre csomagolt, feldolgozott élelmiszereket is.
2019. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Margarinból mindegy melyiket veszed, ugyanaz van benne, egyik se különb a másiktól.
2019. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Magyarul azokat nem fogyasztják szívesen az emberek, amikről a médiában sokat hallanak, hogy mennyire egészségtelenek, de bebizonyítani azt nem tudják,c sak ráfogják a cukorra, meg h majdnem műanyag (pl. a margarinről urban legends)
2019. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!