Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Plazmaadás előtti napokban ki...

Plazmaadás előtti napokban ki mit szokott enni?

Figyelt kérdés
Új plazmaadó vagyok, és érdekelne, hogy pontosan mi lenne az ideális étrend plazmaadás előtt. Zsíros, fűszeres ételeket kerülöm kell, de eddig szinte csak olyanokat ettem. Valakinek hasznos tippje, ötlete! :)

2019. szept. 3. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Sose figyeltem erre, ugyanazt ettem amit máskor is...
2019. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Az a lényeg, hogy sokat igyál.
2019. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem olyan vészes a kajára figyelni, mint mondják?
2019. szept. 3. 22:15
 4/8 anonim válasza:
30%
Enni azt kell rendesen, de ilyen szigorú étrend nincs. Volt, hogy kimaradt az ebéd, aztán hátra kellett dönteni, mert leesett a vérnyomásom.
2019. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Enni tervezek is rendesen. Csak kicsit bosszant, hogy mondták, hogy olajban sült ételek (sültkrumpli, rántott bármivel), pörkölt, elvileg zsírosítják a vérplazmát, és használhatatlan lesz. Sok folyadék (az megvan amúgy is), zsírszegény étrend előtte 2 napban. Ezért szeretném tudni, hogy egy tapasztalt plazmaadó mit tud erre mondani :)
2019. szept. 4. 03:03
 6/8 alreg válasza:
31%

Ha még nem késő... Amikor reggel-délelőtt adsz plazmát, akkor nagyon gyorsan hidratálnod kell a szervezeted 2-3 liter folyadékkal (mert alvás közben ugye nem iszol). Előtte való nap tényleg nem ehetsz zsíros kaját ebédre-vacsorára. Reggelire még belefér. Az a baj, hogy a zsírbevitel meglátszik a plazmádon. Ha délután-estefelé mész ferezisre, akkor könnyebb dolgod van: egész nap diétás étrend, nem ehetsz zsírosat + könnyebben elosztod a 2-3 liter folyadékbevitelt, pl. óránként egy-egy pohárral.


Ami nekem mindig működik:

- reggelire bármilyen hal salátával és kenyérrel. A salátára mehet 1 pohár alacsony zsírtartalmú joghurt, amibe én dressszingport is bele szoktam keverni. Vagy zabpehely-cornflakes tejjel. A müzli csak azért nem oké, mert tartalmaz olajos magvakat. Tojásból csak a fehérjét.

- ebédre roston, vagy sütőzacskóban, szóval zsiradék nélkül sült csirkemell zöldséges rizzsel. Tojásos cucc itt már abszolút nem ajánlott.

- köztes étkezések, ha megéheznék nap közben: gyümölcs, darabolt zöldségfélék.

2019. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
57%
Ne ez legyen a követendő példa, de én ugyan úgy eszem zsírosakat is, előtte nap mint máskor, sőt, volt hogy megfeledkeztem magamról és szalonnát, ilyesmit is.. Nem lett másabb a plazmám, mint eleinte, mikor még mindent kínosan betartottam. Láttam már zsíros plazmát, na az távol volt az enyémtől, fehéres, rózsaszínes nem áttetsző volt. Szóval már csak a rengeteg folyadékot tartom be, kávét is iszom, akár előtte egy órával is, pedig ezt sem ajánlják. Ja és még az alkoholt kerülöm előtte napon, de ennyi. Nem ajánlott a piros bogyós gyümölcsök fogyasztása sem, na, én volt hogy szintén megfeledkeztem és rengeteg áfonyát, szedret, ribizlit ettem és nem festette meg a plazmámat. Ki kell tapasztalni, kinek mi fér bele, mert munka mellet főleg nehéz betartani mindent amit a táplálkozásról írnak.
2019. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
61%
Zsíros ételeket ás csokikat szoktam kerülni előző napokban.Adás előtt másfél órával szoktam enni,ma pl tört burgonyát natúr és egy szelet rántott csirkemellet ettem előtte.Néha magvakat is eszem előtte,fehérjeszint miatt.
2019. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!