Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elzárták a környékünkön a...

Elzárták a környékünkön a gázt. Mit együnk az elkövetkező napokban?

Figyelt kérdés

Sikertelen nyomáspróba miatt a gázszolgáltatás szünetel a környékünkön, egyelőre nem tudjuk, mikor ismétlik meg, de valószínűleg a hétvégén sem lesz kész. Meleg víz és minden más van szerencsére, de gáztűzhelyünk van, így a főzés problémás. Van itthon mikrónk, vízforralónk és 3in1 melegszendvics sütőnk (háromszög szendvics, "kontaktgrill", gofrisütő).


Tudnátok ötleteket adni, hogy mit együnk az elkövetkező napokban? Nem szeretnénk minden nap étterembe menni, szendvicset enni vagy ételt rendelni, jól jönne néhány ötlet, amihez nincs szükség a sütőre vagy a gáztűzhelyre. A mikrónk elég régi, és időnként nem forog, nincs benne semmilyen extra funkció, popcorn készítésre és melegítésre alkalmas leginkább.



2018. szept. 6. 12:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Egy rezsót nem tudsz kölcsönkérni?

Tésztát tudsz főzni mikróban, krumplit is.

2018. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
A gáztűzhely variálható PB palackra ugye ? Reduktor tömlővel 2-3000Ft egy tömítőgyűrű meg villáskulcs és ennyi , a rózsa fúvókáit sem kell cserélni erre a pár napos kényszer megoldásra .
2018. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem, rezsó sajnos nincs az ismeretségi körünkben, venni pedig nem akarunk, mert nem tudnánk utána hova tenni.


Ez a PB palackos dolog, nekem magas. Albérletben élünk, és a gáztűzhely nem a miénk, nem igazán tudok róla semmit.


Tésztát, krumplit még sosem főztem mikróban. Igazából kicsit laikus vagyok, mert a mikrónk azért nem az igazi, de ennek akkor utánanézek, köszönöm :)


Amit még hozzá tennék, hogy csak két főre kell főzni, nem nagy családi ebédek kellenek, ha valakinek lenne még ötlete :)

2018. szept. 6. 12:38
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Esztek pár napig szalámis kenyeret, senki sem pusztult még bele.
2018. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a lakótelepen felújították a gázvezetéket. Az öreg házak gázbekötései már nem felelnek meg a mai elvárásoknak. Ilyenkor meg kell csináltatni a háznak a bekötéseket.

Nem egy, sem két napos szünetről szól az elzárás.

Valahogy szerezz, vagy vegyél kemping gázfőzőt, vagy bármilyen kisebb hordozható főző alkalmatosságot.


vagy, ha van elérhető közelségben rokon, barát, aki megengedné, hogy pár naponta elkészíts előre ételt nála, amit aztán mélyhűtesz .

2018. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Egy olcsó villany rezsót kell venni.
2018. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

amugy ja, ahogy mar irtak: sima szendvicsek, piritos kenyer, melegszendvics, esetleg gofri, ha van hozza sutotok.

ha " fott" etelre vagynatok nagyon, akkor instant kajaporok, amikhez csak meleg vizet kell onteni, pl : levesek, tesztas / rizses kajak.

ezen kivul: vesztek hideg salatahoz valo alapanyagot, osszevagjatok, tesztek ra valamilyen ontetet, lehet venni multikban kesz grillcsirket hozza. ugyanigy multiban sult kolbasz, vagy hal, peksutemenyek....

nem hiszem, h ehenhaltok 3-4 nap alatt.

2018. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Lesz gáz. Nem a felújítás miatt szünetel, hanem a nyomáspróbát kell megismételni, mert voltak a háztömbben néhányan, akik nem zárták el a gázt a lakásukban erre az időre. Albérletben vagyunk, így nem tudunk olyan dolgokat venni, amit 3 napig használunk, és utána nem tudunk hol tárolni.


Nincs ismerős a közelben, akinél főzni tudnánk, nekünk is ez lett volna az első gondolatunk, de sajnos nem megoldható. Sajnos a lakáshoz vagyok kötve határidős munka miatt, ezért nem tudok másfél órát utazással tölteni, hogy a szüleimtől tudjak ételt hozni vagy náluk ebédelni. Mivel hétfőtől már be kell járnom a munkahelyemre, onnantól kezdve megoldott a dolog, be tudok ugrani hozzájuk is hazafelé.


Vasárnapig szeretnénk kihúzni úgy, hogy nem csak szendvicset eszünk (egy idő után már unalmas), ezért írtam ki a kérdést, hátha vannak nálam sokkal kreatívabb emberek, és olyan ötleteket kapok, amire még nem gondoltam.


#7-esnek köszönöm, voltak benne jó ötletek. A grillcsirkére amúgy is gondoltam, de az, hogy salátába is tehetem, zseniális ötlet, nem jutott volna eszembe, mert mindig magam sütöm bele a húsokat. Most eszembe jutott, hogy egyik nap ehetjük tortillával is, az is kicsit variál a dolgokon.


Azért ötleteket továbbra is várok, de köszönöm az eddigieket is :)

2018. szept. 6. 13:18
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Hát arra biztos nem megy rá a gatyátok, ha pár napig rendeltek mert én minden nap azt csinálom vannak olcsóbb helyek is meg menük is olcsóbban!

Amúgy meg ki lehet bírni volt olyan, hogy 5 napig nem ettem semmit!

2018. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9-es. Persze, hogy tudnánk rendelni, de ha magunk oldjuk meg, az így is olcsóbb, pláne, hogy amúgy is itthon vagyok még a héten. Ezért a sütés, főzés kategóriában tettem fel a kérdést, és mert reméltem, hogy kapok néhány olyan ötletet vagy receptet, amit eddig nem ismertem.


Ilyen volt például, hogy mikróban is lehet tésztát, krumplit főzni, és hogy a bolti grillcsirkét beletehetem a saját készítésű salátába. Hasonló tippeket szeretnék, ezért tettem fel a kérdést.


Nyilvánvalóan akkor sem halnánk éhen, ha senki sem válaszolt volna a kérdésre, de azért az 5 nap éhezést sem szeretnénk kipróbálni, mert nem itthon nyaralgatunk, hanem dolgozunk, és ahhoz azért szükséges némi energia.

2018. szept. 6. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!