Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ausztriában élők mennyit...

Ausztriában élők mennyit költetek havi szinten étkezésre + tisztítószerekre stb?

Figyelt kérdés
Hamarosan kiköltözöm S szeretném tudni mire számíthatok.
2019. okt. 8. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem lehet megmondani, mert egyrészt nem mindegy, milyen összetételben étkezel (húst-hússal vagy vegetáriánus módon), milyen minöséget (bió - kommersz) és milyen mennyiséget eszel (kis-nagy étvágyú), mennyit akarsz étteremben, büfékben enni, mennyit hozatnál kaját, mennyit fözöl saját magad, mennyire elökészített élelmszerekböl (fagyasztottat felforrósítani - nyers zöldségek/húsokból mindent otthon).

Ugyanez vonatkozik a tisztító- és kozmetikai szerekre is, igen nagy különbségek vannak.


Nekem hetente 50 Euro a kaja/alapkozmetika/tisztítószerek, de én erösen figyelek az árakra, nem eszen állati termékeket és mindent teljesen otthon készítek, semmiféle félkész vagy készterméket nem használok.

Ugyanakkor jó ismerösnek heti 150 Euro nem mindig elég ugyanerre, de ö más dolgokat tart fontosnak.

2019. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csakis otthon saját magamnak készített ételeket eszem és fogok is. Zöldségek, gyümölcsök, halak, csirke, bulgur. Kb nagyvonalakban ez jellemez.


Nem sminkelem magam szóval tényleg csak azokra költenek ezen kívül amik kellenek tisztítószer, mosogatószer stb.

2019. okt. 8. 18:10
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Akkor a heti 50-70 Euro közötti érték reális lehet neked is.

Kezdetben valószínüleg több, mert egyrészt egy alapkészletet fel kell építeni, másrészt meg kell találni, mi mennyibe kerül azon a környéken és melyik üzlet a legkedvezöbb. (Ez igen eltérö területenként.)

2019. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2019. okt. 8. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:

A Merkurban sok minden drága, de törzsvásárlói kártyával viszont már olcsóbb. Viszont sokszor van az, hogy 2-3 termék együtt jóval olcsóbb, ez gyakoribb szintem minden üzletben, mint Magyarországon. Így esetenként a drágább bolt is lehet olcsóbb. Na meg Aldi=Hofer.

Az a szerencse, hogy most már a neten elérhetőek az akciós újságok és hírlevelek, így könnyű tájékozódni, csak időigényes.

Általános recept nincs a spórolásra. A kettőt fizet hármat kap, az gyakran jól jön. Meg egyes áruházi márkás termékek olyan jók, mint a hagyományos márkák, míg másokra ez nem igaz.

2019. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy hasznos link:

[link]

Nagyvonalakban az biztos, hogy 50€ nem lesz elég, hiszen, ha kiszámolod az kb 1,6€/nap avagy 534ft. Eltudod képzelni, hogy ebbôl halat, csirkét, zöldséget, gyümõlcsöt veszel és kiegyensúlyozottan táplálkozol? Na ugye, hogy nem.

Én azt javaslom, hogy kezdetben kalkulálj 100+20€-val, aztán majd meglátod, hogy mi hol olcsóbb és mennyit tudsz megspórolni. Inkább mindig többel számolj, hogy soha ne érjen meglepetés:)

2019. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kèrdezô, nem tudom mi van velem...nem napi 1,6 hanem 7,1 eur.

És nem 100+20, hanem 70+20

Már túl késô van nekem:)

2019. okt. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: a belinkelt oldal minden, csak nem valamennyire is spórolós életre vonatkozik, hanem a kifejezetten "mindegy, mennyibe kerül, van elég" kategória.
2019. okt. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A heti 50 Euróból igen változatosan lehet étkezni - ugyanis NEM NAPI 7 euróval kell számolni, hanem HETI 50-nel. A különbség az, hogy heti egyszeri bevásárlással böven lehet elegendö friss zöldséget, gyümölcsöt, húsféléket és egyebeket venni, föleg, ha elöre megtervezed, mit fogsz a köv. héten fözni.

HIdd el, tudom, miröl beszélek, mert már sok éve ennyivel kijövök és igen sokféle ételt eszem, kifejezetten változatosan.

2019. okt. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerinted ALAPVETÖ kiadások? Mert szerintem nem, föleg nem egy nemrég odaköltözött embernek, ez családokra és kifeezetten jól keresö emberekre van megadva!


Meal, Inexpensive Restaurant 12.00 €


Meal for 2 People, Mid-range Restaurant, Three-course 50.00 €


McMeal at McDonalds (or Equivalent Combo Meal) 7.50 €


Cigarettes 20 Pack (Marlboro) 5.50 €


olkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (Or Equivalent New Car) 21,500.00 €


Toyota Corolla 1.6l 97kW Comfort (Or Equivalent New Car) 20,914.83 €


Preschool (or Kindergarten), Full Day, Private, Monthly for 1 Child 251.15 €


International Primary School, Yearly for 1 Child 13,452.38 €


Apartment (3 bedrooms) in City Centre 1,327.57 €


Apartment (3 bedrooms) in City Centre 1,327.57 € 950.00-1,800.00

Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre 1,026.74 €

2019. okt. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!