Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ehető még a trappista sajt, ha?

Ehető még a trappista sajt, ha?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Meg lehet enni a trappista sajtot, ha a szélén körben (de csak a külső íven, ahol keres, és nem szoktunk belőle vagdosni) szóval a külső ívben fehér poros? de nem hiszem hogy penész. úgy képzeljétek el, mintha megszórnád mondjuk liszttel. fehér, és nem zöld, meg nem foltokban, hanem az egész egységesen. mi ez egyáltalán? köszi


2019. okt. 27. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Az penész, de attól még ehető. Vágd le vékonyan a fehér részeket és már jó is.
2019. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
szerintem csak szárad.
2019. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát levágtam, majd végül is a kérdés kiírásakor megettem. Ha lesz bármi, jelzek :D
2019. okt. 27. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon jó módszert találtam a sajt /trappistánál is bevált/ tárolására. Ha nagyobb darabot vettél, mint ami gyorsan elfogy, bontsd ki a nejlonból, csomagold be sütőpapírba, úgy rakd be a frigóba. A sajt száradni fog, de nem penészedik. Ha egész kemény lesz is, reszelhető, bármihez felhasználható! Azóta nálam nincs pöttyös, penészedő sajt!
2019. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az bizony fehérpenész volt, de nem lesz bajod tőle.
2019. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
lehet. mondjuk kicsit nem is fura, de erősebb íze volt a sajtnak.. no mind1. finom volt, és egyenlőre semmi bajom :D
2019. okt. 27. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!