Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Legolcsóbban kajálni 1 hónapban?

Legolcsóbban kajálni 1 hónapban?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen ingyen ebéd jár, viszont a reggelit meg a vacsorát meg kéne oldanom, na meg a hétvégi ebédeket. Az a baj, hogy tanuló vagyok és mellette alig van időm dolgozni, a fizetésem rossz, az albérlet egy undorító koszos lyuk, de még így is horror drága.

Szinte semmi pénzem nem maradna kajára, a (szórakozás/ ruhák/ stb-ről már lemondtam).

Hogy lehetne a legolcsóbban kijönni? Miket vegyek? Pl zabkasa az tudom, hogy baromi olcsó és vízzel is lehet elkészíteni. Reggelire pl egész jó lehet.

Tudtok még más tippeket?



2019. nov. 26. 14:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(emellett gluténérzékeny is vagyok, tehát sajnos kenyeret pl nem is ehetek, csak gluténmenteset, de az horror drága) :(
2019. nov. 26. 14:12
 2/14 anonim válasza:
100%
A tojás bármilyen formában nagyon laktató, és nem drága! Paprikás krumpli, krumplis tészta, főzelékek... Ha spórolni akarsz a kaján, akkkr kénytelen leszel főzni!!
2019. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos/inkább nem a gluténérzékenységben nincs tapasztalatom, és hiába vannak ötleteim rögtön rájövök, hogy ja, az nem jó. Hétvégi ebédre a hüvelyesek nagyon jók, olcsó, fehérjeforrás is, és laktató. Bab, lencse, sárgaborsó pld. Főzeléknek levesnek is jók. A máj, ha szereted sokkal olcsóbb, mint a húsok, egy jó resztelt máj krumplival.
2019. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Igaz sokkal drágább, de a gluténmentes tészták jó alternatíva lehetnek. Illetve a krumpli, rizs nem tabu hús szintén
2019. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
glutenerzekenyeknek jar adokedvezmeny nem nagy valami de ha rosszul allsz hasznald ki, illetve neten utanaolvasni mert egeszsegkartyaval is van valami kedvezmeny ugy tudom ( nem tudom minden fajtanak e) reggelire en is a zabot ajanlanam, napkozben alma vagy valami gyumolcs, magok snacknek. vacsira esetleg szendvics, hazilag gyurgatsz kifli es eltenni fagyasztoba, vsak be kell dobni a sutobe igy olcsobb a neked is fogyaszthato lisztbol kesziteni szeritem mint keszen megvenni
2019. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
esetleg csirkecom, szarny kisutni valami kis korettel, sok fuszerezesi lehetoseg van, vagy ragunak elkesziteni, csilis bab is jo par napig, porkolt, kb csak hus es paprika es hagyma kell bele, h avan pl akcios hus, levesek pl hagymaleves, attol fugg hideget v meleget ettel eddig vacsira. miket szeretsz, mit szoktal eddig? hatha van vmi hasonlo, v olcsobb otlete vkinek
2019. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

A zabban nincs glutén? 🤔

A rizs jó lehet. Eheted sósan, édesen, zöldséggel, hússal, szószokkal, rakottan. A tápértéke is magas.

Érdemes a saját márkás termékeket kiprobàlni, sokkal olcsóbbak. Pl. a tesco fagyasztott zöldségei teljesen jók, és fele annyi, mint a drágább márkásak.

Drága glutén mentes kenyér helyett ehetsz puffasztott rizst. Nem is drága.

Ha van fagyasztó, érdemes vadászni az akciókra. Rendszerint hó végén szokott lenni.


A munkahelyeden milyen a viszony a kollégákkal?

Nálunk van egy nő, akinek oda szoktuk adni az ingyen ebédünk, ha mi nem akarjuk megenni. Tudjuk, hogy most válnak, hirtelen meg kell oldania két kamasz fiú ellátását, minden apróság számít. (Nem maradék, hanem ha mondjuk rakott karfiol van, azt átadom neki, mert én a szagát se szeretem.) Esetleg kérdezz rá olyannál, aki nem mindig él az ingyen ebéddel.


Az is jó, ha nagyobb mennyiséget főzöl, és lefagyasztod a felét.

Sokat spórolsz azon is, ha 3-5-7 napra előre eltervezed a menüt, és csak azt veszed meg, ami kell.

2019. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
A legtöbb gluténérzékenység érdekes módon azonnal megszűnik, ha elég erős a gyomorsavképződés. A gyomorsav nem egyéb mint sósav, tehát étkezés előtt egy fél mokkáskanál só, és minden megoldódik.
2019. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
azert eleg egeszsegtelen ez a mennyisegu so, a kerdezo helyeben nem probalkoznek ilyennel, sot barki inkabb az orvosaval konzultaljon elotte mielott tonkreteszi magat ennyi soval. inkabb somentesen kene etkezni
2019. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

"inkabb somentesen kene etkezni"


Valóban? Láttál már állatot? Minden háziállatnak az egyik legfontosabb lételeme a só. Ha kimész egy vadetetőhöz, mit látsz? Sózót! Miben különböznek tőlünk? Ugyanolyan emlősök, mint mi, csak az ő életük, jólétük, egészségük valakinek fontosabb, mint a miénk. A sómentes étkezés ugyanolyan marhaság, mint a koleszterinmizéria, meg a C vitamin "túladagolás" volt.

2019. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!