Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Karacsonyra mondanatok valamil...

Karacsonyra mondanatok valamilyen nagyon egyszeruen elkeszitheto sutemenyt?

Figyelt kérdés
Kokuszgolyot, es energiagolyokat fogok kesziteni, de szeretnek sutni is valamit. Viszont ebben kezdo vagyok. Nincs se nyujtofam, se merlegem, se habverom. Valami bogrevel-kimerhetos-minden-alapanyagot-osszekeveros-es-be-a-sutobe tipusu recepre lenne szuksegem, aminek az izvilaga passzol az unnepekhez is. Pl. almas, dios, makos vagy hasonlo.
2019. dec. 11. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy leveles tésztát. Keverj ki 200g túrót 2 tojás sárgájával, 3 ek. búzadarával és olyan fűszerekkel amivel szereted a túrós tölteléket én kb 3-4 kanál cukrot szoktam hozzá tenni, citromhéjat, vaníliát. Kend rá a tésztára, pakolj rá vékony alma szeleteket, szórd meg még egy kis cukorral és fahéjjal, hajtsd fel a tészta szélét, kend meg felvert tojással, aztán előmelegített sütőbe 190 fokra mehet be, amíg kész nem lesz :)
2019. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem 2 receptet, amit én csak dekára ismerek, hogy mennyi lehet bögrére átszámítva és mindkettőt megtaláltam itt:

(egyik a banános-csokis, a másik a meggyes, amit almával is készíthetsz és fahéjas cukorral szórd meg!)

[link]

Ha valahol robotgép van írva, azzal ne törődj, fakanállal is ki lehet ragyogóan mindent!

De készíthetsz mákos és diós gubát.

2019. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jav.: fakanállal is ki lehet KEVERNI mindent ragyogóan!
2019. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, nagyon kedvesek vagytok! :)

Botmixerem van amugy, mert fozni tudok, csak sutni nem (nagyon).

2019. dec. 11. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Én ezt az alapreceptet szoktam csinálni, ízlés szerint mindig teszek hozzá valamit épp amilyen hangulatom van.


2.5 bögre liszt

fél bögre olaj vagy kb 100g margarin

1.5 bögre cukor

1 bögre tej

1 csomag sütőpor

1 db tojás


és mindig ehhez jön hozzá az "ízesítés" például:


egy tk mézeskalács fűszerkeverék

egy-két tk lekvár

fél reszelt alma (ekkor csak fél bögre tejet teszek bele)

aszalt gyümölcs darabok

2 tk kakaó

vanília aroma

méz (ekkor kevesebb cukrot használok)

stb.

2019. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
37%

Szerintem csinálj mézes kalácsot!

Az egyszerű és gyorsan megvan😁

2019. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
mezeskalacsos apple crumble! teszta: 2 alma 280g liszt, kis csipet so, 10 g sutopor (zavsin rajtavan hany gramm, az alapjan sacc), mezeskalacs fuszer izles szerint, vagy orolt fuszerek: fahej gyomber szerecsendio, esetleg szegfuszeg de ha nem szeretitek kihagyhato (mind orolve) 1-1 mokkaskanal, 170 g barna v feher cukor, 1 tojas, 125 ml tej, 60 g vaj. reszelt citromhej. az almat kis kockakra vagjuk, es ha a tobbi hozzavalot mar osszekevertuk, hozzadjuk a kockazott almat. liszetezett v sutopapiros tepsibe ontjuk. a tetejere: 100 g cukrot osszekeverunk 60 g puha vajjal es 80 g liszttel, fuszerezzuk 1-1 mokaskanal fahejjal gyomberrel, es ramorzsoljuk a tetejere. 180 fokon fel ora, kb 20x30 as tepsiben szoktam sutni evek ota karira. imadjuk, mezeskalacs helyett. parszaz ft olyan meroedeny amin rajta van a liszt, cukor grammja, de neten van segitseg ha esetleg nincs: [link]
2019. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
es irjak itt a mezes kalacsot, ahhoz kell nyujto es kiszuro forma is. ha formad van ez is jo, nyujtani egy hosszabb uveggel is lehet (pl boros) jol megtisztitva
2019. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
viszont akkor mar bejgli vagy egy makos/dios kalacs is meht :)
2019. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vagy makos guba torta.. nemreg olvastam h a makos guba karacsonyi etel (felenk az aranygaluska), vagy csak siman mak-tej-kifli-cukor, mi nem szoktuk sutni sem, de iden gubatorta lesz, kiprobajuk
2019. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!