Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az élelmiszerekre kötelező...

Az élelmiszerekre kötelező ráírni, ha "nyomokban valamit tartalmazhat", azaz, ha nincs ráírva, akkor az azt jelenti, hogy nincs is benne "nyomokban" semmi más?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem, azt a gyártó önkéntesen jelölheti, de nem kötelező
2019. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom hogy kötelező, mivel vannak súlyosan érzékeny, allergiás emberek akik egy darab mogyorótól, diótól anafilaxiás sokkot kapnak és ez veszélyes nagyon.

Volt már rá példa hogy a gyártó nem írta rá, és ilyenkor ez komoly következményekkel járhat.

2019. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, akkor van 2 ellentmondó véleményünk :D


Segítek, engem csak az olcsó zabpelyhek érdekelnének (spar, lidl, aldi), mivel ezekre semmi ilyesmi nincs is írva, de az sem, hogy gluténmentes vagy teljes kiőrlésű vagy ilyesmi. Ezekben lehet "nyomokban" bármi is?

2019. dec. 21. 22:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök vagyok, igy mondom, hogy nem kötelező jelölni, de a gyártó magának tesz jót, ha jelöli, mert elég 1 baki és lehúzhatja a rolót. Mi is jelöljük a termékeinken h nyomokban, akkor is ha nincs benne, hisz nem minden gyártás ugyanolyan
2019. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Az allergéneket fel kell feltüntetniük. Valamint az összetételt is.

A "nyomokban tartalmazhat" kifejezést akkor szokták rajta feltünteni, amolyan önvédelemként, ha olyan ütemben készül, olyan szalagon csomagolják, ahol érintkezhet valamilyen allergénnel, de a termék alapból nem tartalmazza azt.

2019. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor, ha nincs ráírva, az azt jelenti, hogy az idegen anyag jelenlétére rendkívül kevés esély van?
2019. dec. 22. 00:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ráírva, vagy ha a "nyomokban tartalmazhat" van feltüntetve, az annyit jelent, hogy gyakorlatilag nincs esélye, hogy találkozott allergénekkel.
2019. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdzeő jó volna,ha így lenne.Van egy csomó olyan dolog sajnos,ahol pl fel van tüntetve,hogy nyomokban diófélét tartalmazhat,ezen kívül semmi. Aztán a gyártónál ha érdeklődsz kiderül,hogy nyomokban még tejet,glutént etc is tartalmazhat .

A zabpehely pedig ha nem feltnütetett gluténmentes,akkor MINDIG gluténnal szennyezett!!!

2020. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!