Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milánói szósz, de hol?

Milánói szósz, de hol?

Figyelt kérdés
Sziasztok, remélem tud valaki segíteni 🙂😀 30 éves vagyok, gyermekkoromban volt egy kedvenc ételem, csak egy bizonyos milánói szósszal volt készítve. Ezt a szószt keresem. Anyukám szerint már nem gyártják, nem is emlékszik már a márkára sem. Ez egy üveges szósz volt és a mai napig hiányzik 😀 ha valakinek rémlik pár márka abból az időből , vagy tudja esetleg, akkor leirná?
2020. jan. 30. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Az összes élelmiszerbolt dugig van üveges szószokkal.
2020. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dugig van, de egyiknek se olyan az íze, egyik se ugyanaz. Én azt az ízt keresem, vagy legalább hasonlót 🙂
2020. jan. 30. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem gyártják, akkor miért jó ez?
2020. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha tudná a márkát, akkor könnyebben meg lehetne keresni, mi volt benne.
2020. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, én gyerekként is knorr meg globus üveges mártást szerettem milánóira, és most is a globus a legjobb szerintem, bár az évek alatt változtak az összetevők.

De te ettől nem leszel beljebb.

2020. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én csak idén leszek 30, de szerintem a régi ízeket el kell felejtenünk. egyszerűen annyi módosítgatás volt amitől sem egy parizernek, virslinek, sok mirelit fagyasztott cuccnak nem lesz már az az íze mint régen. nem egyéni vélemény, olvasgattam utána és sok más ember veszi így észre hogy összességében szarabb lett úgy nagyjából minden.


egyedül a Mekis kajánál nem tudom eldönteni hogy gyerekkoromban csak azért tűnt annyira mennyeinek mert ritkán ettem vidékiként és annyit változott volna gyerekkor óta az ízlésem, vagy tényleg az is vacakabb lett azóta - bár utóbbira is hallottam idősebbektől példákat

2020. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

De ugyanolyan, ezek mind egykaptafára készülnek, és azóta sem történt semmi egetrengető felfedezés a paradicsomos szószok terén.

Csak azóta eltelt 20 év, az ízt megszépítette az idő, a gyerekkor emléke, meg a nosztalgia érzése.

Arról nem beszélve, hogy a Te ízlésed, ízérzékelésed is rengeteget változott azóta és már nem ugyanolyannak ízed ugyanazokat az ízeket, akkor sem ha pontosan ugyanolyanok.

Keresheted örökké, a fent említett okok miatt SOHA nem fogod megtalálni azt az ízt, ami az emlékeidben él.

2020. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Globusra emlékszem hogy elég jó mártásai voltak. Mondjuk már nem enném meg, mindig az jár a fejemben, hogy mennyi felesleges dolgot tehetnek bele, meg azóta én is megtanultam nagyon finomat csinálni.
2020. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!