Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Robusztánál is rosszabb kávé?

Robusztánál is rosszabb kávé?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy olcsó kávéhoz felhasználnak valamilyen még a robusztánál is gyengébb minőségű kávéfajtát? Az Aldiban vettem egy ilyet kb. 400 Ft-ért, ihatatlan. Vettem már máshol is olcsó kávét, de azok jobbak voltak. Legközelebb nem veszek ilyeneket.
2020. febr. 8. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért ne várj csodát! 6-800 ft-ért finom kávét vehetsz (250g).
2020. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

6-800ft körül ihatót vehetsz*


Az Arabica meg a Robusta a két legismertebb kávébab fajta, de mindkettőnek sok változata van. Az sem mindegy, hogy pörkölik, hogy tárolják, szállítják, csomagolják stb szóval bármi bele tud rondítani az ízélménybe...

2020. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell olcsó gagyi szart venni? Nem is értem, hogy ha valaki kávét vásárol, akkor miért az ár az elsődleges szempont.
2020. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg nem érted, 3-as? Tipp?
2020. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Arabica és a Robusta adja a világtermelés igen nagy (95%+) részét, tehát nem igazán van más választás.

Esetleg más termőterületről érkező Robusta kávénak rosszabb lehet az íze...


Nem is értem miért vesz valaki 100% robustát, mikor egy kiló DE Omnia 2500-3000 ft/kg körül mozog, ami egy átlag fogyasztónak untig elég...

2020. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kell alapvetéseket magyarázgatni!! Mindenki ismeri h ez a kétféle van. De nyilván min2ből létezik premium és szar minőség. És a 2közott sokféle... Nyilván 400ért nem premium lesz...
2020. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4. Inkább innék napi egy kávét, de minőséget, mint sz.rból öt csészével! Ha anyagi gondjaim lennének...
2020. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 4 Nem, tényleg nem értem. Szar kávéból inni többet, szemben azzal, hogy minőségiből kevesebbet? Inkább megspórolnám máson, de kávéból nem innék olyat, ami nem finom. Ráadásul a kávé olyan dolog, hogy már közepes árkategóriában is vannak egészen jók.
2020. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahogy már írtam, ennyiért vettem már egész ihatót is (a Lidl-ben). Van 100% arabica is nem sokkal drágábban, de akkor pont egy kis élénkítő robusta hiányzott, keveréket meg (tudtommal) nem árulnak. De mint említettem, többet nem veszek ilyeneket. Ugyanakkor megértem azokat is, akik igen, akiknek fontos a koffein (nekem is), és ennyit engedhetnek meg maguknak. Nekem pechem volt, kifogtam egy rossz márkát/szériát. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. febr. 8. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: És ki a szart érdekel szerinted, hogy mit innál vagy nem innál? Kérdezte bárki is?
2020. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!