Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miert megy fel minden élelmisz...

Miert megy fel minden élelmiszer ár az egekbe?

Figyelt kérdés

Ki tudja majd megfizetni a 3000ft/kg áron kapható csirkemellet meg a 2500ft/kg áras sertéshúst? Azt is hallottam higy 1000ft-ra felmegy a kristálycukor ára? Mi lesz itt? Éhezni fogunk sokan?


N


2020. márc. 19. 19:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az iPhone t nem kellene ide keverni azért az élelmiszer alap szükséglet az iPhone nagyon nem az.
2020. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a kereslet miatt. Másrészt zuhan a forint, és mindent, de mindent külföldről hoznak be. A csomagoló anyagot és az alapanyagokat is.

Alföldön bezárt a konzerv gyár, mert nem jön meg az olasz és spanyol alapanyag.


Nagyon sok gyár leállt. Sokan nem tudnak dolgozni se, vagy ki is rúgták már. Sok üzlet 3-ig van nyitva, ez is kiesés az ott dolgozóknak.


Sokkal drágább minden, sokkal kevesebb pénzből kell(ene) megvenni.

Nem vagyok optimista. Sokan nem tudnak majd rendesen étkezni. Lehet, hogy nem lesz csont és bőr. De most épp elég, ha nem jut elég vitaminhoz, tápanyaghoz, és legyengül az immunrendszere.

2020. márc. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Egy pozitív hozadéka lesz a dolognak, orbán belebukik! Ezt már ők is tudják szerintem. Mert valljuk meg, pl a hitel nemfizetés - januártól meg kamatostul kell majd fizetni! Ha esetleg a kormány közpénzből akar hiteles menteni, akkor azok, akik nem vettek fel hitelt, a kormánynak fognak menni! Szóval felültek a szopórollerre.
2020. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Na, jönnek a kicsi Nostradamusok...


:-DDDDD

2020. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

Azért mert néhány "jóindulatú" piacos ezen akar nyerészkedni, még nem mondanám, hogy drágul az étel.

Szupermarketben annyiba kerülnek mint eddig.

2020. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

# 15/: én is ezt tapasztalom....


Kedden ráadásul a Lidlben 30%-os akciós csirkecomb filét vettem, tehát még a normál árhoz képest jóval olcsóbban adnak ezt-azt...

2020. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kristálycukorhoz extra infó, hogy az a járvány nélkül is felment, mert a következő év termése várhatóan nem lesz elég, és felvásárolták az élelmiszer gyártó cégek. Úgyhogy idén nem raksz el lekvárt.


Csirkemellből előttem a hentesnél 15 kilót vitt valaki 2800as áron. NEM LEHET PÓTOLNI ILYEN ÜTEMBEN A KERESLETET. Nem tudom jobban kiemelni, mint csak nagy betűkkel. Ha mindenki 2-5 kg-t venne hetente, elég lenne a belének az is, és nem kéne drágítani. Már a hentes sem kapja olcsón, mert nem tudja honnan beszerezni. A farmok nem tudnak annyit vágni, hogy az fenntartható legyen számukra.


A helyzet majd normalizálódni fog 1-2 hónap múlva. Addig meg okosan kell félre tenni a kaját és nem pazarolni, meg habzsi-dőzsizni, hanem észszerűen enni...

Vagy bulizni kell mint az olaszok és akkor majd 10%al kevesebben leszünk és majd kevesebb hús fog kelleni.

2020. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2020. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18-as az eltűnt macska hogy jön az élelmiszerekhez?
2020. márc. 20. 21:25
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

19-es - szerinted? Megeszik! Mind a rohadt olaszok!Azért olyan nagy náluk is a járvány, mert mocsokban élnek!


Szép lassan tűnnek majd el vidéken a macskák, mert a szegények azt eszik majd, ha kijárási tilalom jön! Ez minden ilyen helyzetben így volt eddig!

2020. márc. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!