Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az édesburgonya tényleg...

Az édesburgonya tényleg jobban hízlal, mint a sima krumpli?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam Schobert Norbi videóját, és azt mondta hogy fogyókúra alatt nem jó az édesburgonya mert hízlal,jobban mint a sima. Eddig mindehol ennek az ellenkezőjét olvastam /hallottam.

2020. márc. 3. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt "Norbika" táplálkozástudománya tart a nullához, amit mond, annak kb az ellenkezöje igaz.

Másrészt semmiféle élelmiszer nem "hízlal", ez csaka ttól függ, menyit eszel belöle.

Harmadszor a krumpli és batáta közt nincs lényeges különbség, ezért azt edd, ami neked jobban tetszik.

2020. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Mindkettő ugyanolyan hízlaló. Semmivel sem jobb a most hűűdedivatos édesburgonya, ugyanis mindkettőnek kegyetlenül magas a glikémiás indexe, mint általában a legtöbb gyökérzöldségnek. Alaposan megdobja a vércukorszintet, ugyanakkor rekord idő alatt le is ejti a béka s*gge alá.

Inzulinrezisztensként a gabonafélékkel, rizzsel egyetemben nem is fogyasztok ilyen ételeket egyáltalán, mert nem jó nekem.

NEM az számít, hogy mennyit, - hanem az, hogy MIT fogyasztunk különböző ételekből. Akinek ilyen betegsége van vagy fogyni szeretne, annak fatális hazugság az, hogy “mindent lehet, csak mértékkel”. Ez olyan, mintha egy drogfüggőnek azt mondanák, hogy 5 helyett napi 3 adag LSD-től még tiszta marad.

2020. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már maga a szó "fogyókúra" is egy nagy butaság. Testmozgás és változatos, mértékletes étrend, semmi más nem kell. /csak ugye ebből nem lehet pénzt csinálni/
2020. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inzulin rezisztensként kérlek tedd hozzá, hogy te speciális eset vagy. Egy egészséges ember ne ebből induljon ki.
2020. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szinte ugyanaz a kettő.


58-60 GI Mindkettő


Ugyanúgy 80-90 kalória/100g körül van mindkettő.


Az egyetlen eltérés, hogy az édesburgonyában az A vitamin a több, a simában a C, és a B6

2020. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem igazából édes mindegy, csak rengeteg embert ismerek aki sikeresen túl van elég nagy fogyáson amióta életmódot váltott, és édesburgonyát esznek krumpli helyett. Énis azt eszem, mert jobban ízlik. Amugy ha ugyan olyan sz*ar, akkor miert kerül néhány helyen 800ftba kilója?
2020. márc. 3. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Mert ez is egy jó marketingfogás nekik, amivel indokolatlan módon, hazug bullshit ostobaságokkal sajtolják ki a pénzt a megvesztegethető, tájékozatlan emberek kezéből.

Ez pont ugyanaz, mint a divatos teljes kiőrlésű baromságok. A szénhidrátja JELENTÉKTELEN mértékben alacsonyabb csak a rendes fehér péksüteményeknél, a gyártóknak sem kell mást tenni, mint a finomított liszthez hozzákeverni az eljárás során megmaradt korpát, - és háromszor annyiért adja el a portékáját, mint a simát.

2020. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért drágább, mert "fogyókúrásabb", hanem mert sokkal kevesbb van belöle, nehezebb a természtése és az íze is egész más, sokkal jobb.
2020. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!