Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért mondják a vevők,meg az...

Miért mondják a vevők,meg az eladók,hogy baconos pogácsa az üzletekben,és miért nem magyarul mondták,hogy szalonnás?

Figyelt kérdés
Egyszer szalonnásat kértem,és kis túlzással furcsán néztek rám.Mikor módosítottam baconosra,akkor értették csak meg.Aztán elmagyaráztam nekik,hogy a bacon magyarul szalonna :)

2020. júl. 3. 11:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
javítás:mondják.
2020. júl. 3. 11:19
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Mert a bacon a magyar élelmiszeripari szóhasználatban meg a mindennapokban is nem egyenlö a szalonnával.

Minden bacon szalonna, de nem minden szalonna bacon.

A bacon ugyanis húsosszalonnát jelent, méghozzá aránylag sok hús- és kevés zsíros résszel. És ez még véletlen sem azonos a zsíros szalonnával.

2020. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. júl. 3. 11:30
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Salo a középeurópai szalonna angol neve. A bacon a húsosabb verzió.
2020. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

“Aztán elmagyaráztam nekik,hogy a bacon magyarul szalonna“

Ennyire ne legyél nagyra magaddal, 2-es tökéletesen leírta azt, amit tudnod kellett volna, mielőtt okoskodásba kezdesz.

Az egyik legutáltabb vevőtípus az ilyen ember, aki a saját botlását még a másik kioktatásával próbálja megmagyarázni. Nem ciki a szalonnás pogácsa, csak épp nem véletlenül baconos a neve.

2020. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Mielőtt nem voltam Angliában, itthon angol-szalonnának hívtuk. Azután, hogy voltam Londonban két napi kiránduláson, már én is baconnak hívom. Mégis másképp hangzik és másképp is néznek rám.
2020. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de az angol szalonna is más meg a bacon is.

A bacon "csíkos", hasaljból készül, az angolszalonna meg olyan, mint egy sonka, kevés zsíros résszel - ez lényegében a börös karaj pácolva és füstölve.

2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
2020. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert a kroásszon helyett sem azt mondják, hogy kérek egy rongyoskiflit.
2020. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Bakker, mi volt az esélye, hogy pont egy ilyen kérdés kerül elém, amikor pont ilyet eszem? :D
2020. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!