Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A mogyoróvajnak milyen az íze?

A mogyoróvajnak milyen az íze?

Figyelt kérdés
Vettem a LIDL-ben és keményen sós volt, ki kellett dobnom. Ez hibás volt vagy tényleg ilyennek kell lennie? Ha igen, mit szeretnek benne???
2020. júl. 13. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Igen, alapvetően sós.

Kicsit megtévesztő a neve, mert azt hiheted elsőre, hogy ugyanabból a mogyoróból van, mint a mogyorókrém. (Nutella, stb.)

Közben meg nem, mert a mogyoróvaj földimogyoróból van, és nem bokron termő mogyoróból.

2020. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy kidobd már!


Nincs finomabb a mogyoróvajas sütinél! Jó édes alaptésztába kevered, pont jó pikáns lesz tőle!


[link]


[link]


stb. stb.

2020. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

...folytatom...

Ezen kívül nagyon finom satay-mártást csinálhatsz vele, meg még egy csomó kajába is finom!


[link]

2020. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

A mogyoróvaj sós földomogyoróból készül, ezért sósnak kell lennie. Nem édesség, hanem inkább vajszerüen használják.

Rengeteg recepthez használható - az elözö jópárat belinkelt -, meg szendvicsekhez is tökéletes!

2020. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikába nagyobb divat ott többféle is van. Csak magyarországon nem nagy a választék így ez a nagyon sós van csak. Én az Amerikana (vagy milyen) mogyoróvajat kóstoltam mivel az volt az egyetlen. De abba majdhogynem darabokban van a só.

Nekem ízlett de szerintem ahoz képest drága és silány. Anyám egyszer csinált házit és hát lehet kevesebb sóval is... :)

2020. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!