Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most akkor hány kalória van a...

Most akkor hány kalória van a zacskós levesben?

Figyelt kérdés
Vettem egy instant pho levest, 60 g volt az egész. A hátullja szerint 30 kcal az egész elkészítve. De ez kicsit gyanus volt, szval utánanéztem és a rizstésztában jóval több kcal van. Most akkor mi van? Ha beírjátok gugliba hogy zacskós phó leves kidobja, sátga csomagolással

2020. aug. 26. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de alapesetben 100g-ra kivetítve adják meg az adatot.

A zacskós leves hány százaléka tészta ?

2020. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ha már utánanéztél a rizstésztának, ami jóvaltöbb, akkor mennyi az a jóval több, csak hogy ne nekünk kelljen már kalambózni miattad?


Egyébként meg

Rákerestem erre a csodára, de nem az van odaírva, amit te mondasz.


Hanem ez:

[link]


tehát 100 g ELKÉSZÍTETT termékben van 46 kcal.


elkészítés:

"Tegye a tésztát egy tálba. Adja hozzá a leves alapot és öntsön rá 400 ml forrásban lévő vizet."


Tehát a 60 g porhoz hozzáadsz hozzávetőlegesen 400 g vizet.

Így lesz a végeredmény 460 g, ez az elkészített termék.

Ebben a 100 g 4,6-szor van meg.

Tehát 4,6 x 46 kcal = 211,6 kcal az egész elkészített (de akár víz nélkül is) por kalóriatartalma.

2020. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22%

Az ilyen instant levesek tésztáit általában olajban sütik ki, ez meg is látszik a kalóriatartalmon.


Valszeg nem alap rizstészta, de olajban sütött verzió lesz közelebb a realitásokhoz.

2020. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!