Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Több órája ég a kezem a chili...

Több órája ég a kezem a chili paprikától, mivel lehet megszüntetni a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Az egyik legerősebb chiliből vágtam fel (Trinidad Moruga) és természetesen nem vettem fel kesztyűt hozzá, aztán rá egy órára elkezdett csípni nagyon erősen és még mindig tart. Próbáltam mindennel lemosni, de nem sikerül. Valakinek valamilyen ötlete van ezzel kapcsolatban?

2020. szept. 12. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemosni nem lehet, már a zsír-és kötőszövetbe tárolódik. Az idő fogja megoldani.
2020. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lemosni talán úgy, hogy átdörzsölöd a kezed olajjal, és utána az olajat lemosod szappannal.


Utána meg szerintem inkább az használ, ha valami gyulladáscsökkentővel bekened, pl fenisztil vagy kurióza.

2020. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Tudtad hogy Indiaban vannak a legerosebb paprikak? Es ott tejet isznak utana?


Tudtad hogy a tej nyugtato es husito hatasu a borre?


En hideg tejben valo asztatasz vagy tejfolt ajanlanek.


Esetleg aloe verat gel (az pl napeges ellen is nyugtat)

2020. szept. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már estére lekopott, az idő tényleg segített!
2020. szept. 13. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Legközelebb legyen a közelben két tejfölös bödön, azokba bedughatod gyorsan a kezeidet ha csípni kezd
2020. nov. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!