Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit egyek reggelire?

Mit egyek reggelire?

Figyelt kérdés
A helyzet nem olyan egyszerü mert 5-re kell beérjek a munkahelyemre és ugyanakkor nyitna az első bolt. A koránkelés miatt korán fekszem este nem készítgethetem a reggelimet. Eddig szendvics alapanyagokat vittem margalin, szalámi kolbász majonéz...stb. Sajnos laktóz intoleráns lettem nem olyan rég, egy csomó mindent ez is kilő mert joghurtot kefirt sajtos dolgokat nem tudok enni. Próbáltam hogy nem eszek de mire haza érek már nem bírom, koleszterin vércukor mindennel gondom van, emelett egyedül élek, senki nem készít nekem semmit. A kolbászt szalonnát unom, a szalámit májkrémet is, most tepertőkrémmel próbálkozom de az is csak ideig óráig. Mit egyek reggelire? Olyasmit keresek amit nem ismerek szinte csak a lidlben vásárolok.
2020. okt. 14. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

1: miert ne keszithetned el este a reggelidet?😅 Vagy vehetne elozo nap pekarut amit reggel elfogyasztasz?

2: mindenbol van ma mar laktozmentes vagy novenyi alapu tejtermek

3: rantotta, ham end eggs, fott virsli, melegszendvics, toast, pogacsa, sos gofri, huskremek, zoldsegkremek, muzli+laktozm. tej, zabkasa novenyi tejjel stb stb.

2020. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, csak 5-kor kelek, de én este csinálom meg a szendvicseket, és még a kávét is este főzöm meg, amit beízesítve töltök be a kis termoszomba, hogy reggel azzal tudják kezdeni. Biztos jobb a friss, nem vitatom, de azért így se rossz!
2020. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért is nem tudod elkészíteni este a reggelidet...? Ha korán fekszel (legyen mondjuk este 8), akkor 6-kor vagy 7-kor nem lehet elkészíteni egy szendvicset...??? :-O
2020. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akár egy rántottás zsemlét is el lehet készíteni előző este...
2020. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a 'kutyulmány' ennivalókat. Ami nálam abból áll hogy különböző zöldségek, saláták nyersen ez az alap, felvagdosom- tépkedem és beleteszem egy zárható műanyag edénybe. Ehhez adhatok főtt tojás darabokat vagy sonkát bármilyen husit amit szeretek. De van úgy csak sima konzervbab vagy kukorica társul mellé. Az öntetek is változóak éppen mi esik jól. Nem kell az elkészítéséhez sok idő. Ja és a kanalat ne felejtsd otthon. De ha végképp nem akarsz otthon pepecselni a Lidl-ben rengeteg készétel közül válogathatsz. Vannak előre dobozba csomagolt saláták.
2020. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj kásákat. (Laktózmentes tejjel, vagy mandula itallal.) Zabkása, rízskása, köleskása, stb. Megcsinálhatod délután, és berakhatod műanyag dobozba, másnap hajnalban meg csak kiveszed. Adhatsz hozzá gyümölcsöt, csokit, karamellaszószt, akármit.
2020. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Egyel muzlit vagy gabonapelyheket. Csinalj turmixot.


De reggelire szerintem eleg ha bekapsz valami gyümölcsöt (keksszel).

2020. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a problémákat... miért ne csinálhatnád meg este attól még, hogy korán fekszel? Miért ne ehetnél joghurtot, hasonlókat? Van növnyi joghurt....

Én mostanában az "éjszakás" zabkásával kísérletezek, este zabpelyhet összekutyulok valami tejfélével (növényi tejjel... most pl a csokis kókuszos alpro nagy kedvenc), és berakom a hűtőbe, reggelre megpuhul a zab... bármivel fel lehet dobni, csoki, gyümölcs, stb.

Vagy lehet zabkekszet sütni, napokig jó.

Párom péksütit visz magának munkába, előző nap délután szoktam megvenni, vagy a fagyóból veszünk elő és este megsütjük.

2020. okt. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
A legegyszerűbb megoldás a hummusz szerintem. Nagyjából bármilyen zöldséggel meg gombával kombinálható, eléggé laktat és tudod enni kenyérrel vagy pitával.
2020. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kössz a sok választ. Azért nem csinálhatom meg este mert félek hogy reggelre megromlik. Az új tartósító ami egyes megszokott termékeim gyártói elkezdtek alkalmazni egy éjszaka alatt megromlasztja az ételt a hütőben. Pl csináltam szalámis margalinos kenyeret és megsavanyodott a szalámi. Azóta viszem helyszínen elkészítősnek a szendvicseimet, azt is hűtőtáskában amit reggel hűtőből veszek ki. Romlott már meg füstöltkolbász, piritóskenyér melegszendvics krémmel, bundáskenyér...stb
2020. okt. 15. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!