Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mondanátok jó régi igazi...

Mondanátok jó régi igazi paraszt reggeliket,amit szerettek?

Figyelt kérdés

#Rég,étel,falu,
2020. okt. 17. 06:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Falusi,Tanyasi ételek,nem baj ha nem full egészséges.
2020. okt. 17. 06:32
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Ez "paraszt reggeli" dolog egy éttermi kitaláció. Mondok én neked igazi paraszt reggelit. Ha már ettek a gyerekek a kemencés kenyér héját vízbe rakod, hogy megtudjad rágni. Esetleg sót meg valami idény zöldet eszel hozzá. A paraszt reggeli is egy túl "romantizált" marketing fogás.
2020. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
kenyér, szalonna, hagyma
2020. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Krumpli, lilahagyma, cukkini, kápia paprika esetleg gomba, só, bors, kockára vágott csemege szalonnán pirítva, párolva, ráütve 3-4 tojás - én ezt hívom parasztreggelinek, és nagyon szeretem.
2020. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kenyér, szalonna, kolbász, tojás, héjában sült krumpli zsírral, hagymával, hurka+sült kolbász, lapcsánka.
2020. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tepertő, füstölt kolbász, szalonna (akár nyersen, vagy sütve, vagy abálva), zsíros kenyér, persze ezekhez évszaktól függően paprika, paradicsom, hagyma.

Tükörtojás, hagymás rántotta, körözött.

Legalábbis az én szüleim, nagyszüleim annak idején ilyesmiket reggeliztek.

2020. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A legelső a szalonna 😂

Tojás,puliszka,zsiros kenyér, túró, sajt, felvágottak, paradicsom, paprika, uborka, hagyma, kolbász, lekváros kenyér, tejbegríz, padlizsán (vineta)

2020. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bundáskenyér, meg a tűzhelyen, vaslapon pirított kenyér fokhagymával bedörzsölve, disznó zsírral.
2020. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a romantikája a nagymamám reggelijének, hogy a kertből hozta frissen a paradicsomot, paprikát, uborkát, hagymát, még az illata/íze is más volt, a kamrában lógott a saját sonka, szalámi, kolbász, és a tojást is a saját állatok tojták. Nem beszélve, hogy a péktől hozta frissen a kiflit kenyeret. Ezt nem tudom reprodukálni, hiába van meg az összes alapanyag, soha nem lesz olyan.
2020. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Felkelés után egy alma és egy pálinka. Majd a reggeli teendők elvégzése a kertben, állatok megetetése, stb. Majd felszedni pár friss zöldséget és bemenni a házba megenni zsíros kenyérrel, szalonnával, esetleg kolbásszal tojással.
2020. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!