Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kardamontól éghet az ember...

Kardamontól éghet az ember gyomra?

Figyelt kérdés
Használta már valaki az illóolaját belsőleg?

2020. okt. 28. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen illóolajat ne használj belsőleg. de ez rájuk is van írva
2020. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
jesszusom főleg ne doterrát! az még rendesen bevizsgálva sincs!
2020. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mivel a legtöbbre rá is van írva, hogy nem szabad. Az illóolajok nagyon koncentráltak szóval ha ittál belőle teljesen reális az égető érzés.
2020. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt főleg belsőleg fogyasztva ajánlják, nem véletlen mertem megkóstolni, viszont tényleg nagyon nem esett jól.

2-es miért? én úgy tudom, hogy a doterra olajok mind bevizsgált olajok és ezért is olyan drágák.

Mindenesetre maradok a párásítás mellett..az biztonságosabb.

2020. okt. 29. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

dehogyis. azért drágák mert a doterra egy mlm, azoknál meg bevett gyakorlat hogy túlárazzák a termékeiket. a "bevizsgálás" egy olyan laborban történik, amit ők létesítettek és működtetik, szóval gondolhatod, mennyire pártatlan. nem vizsgáltatják az olajaikat külsős laborral.


ne vegyél több olajat tőlük, mert nem tudhatod, mi van benne ténylegesen, illetve nem ajánlatos mlm-eket támogatni.

2020. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen amúgy ez az MLM-es dolog nekem sem tetszik.

Engem kizárólag csak az olajok érdekelnek és igazából nem is tetszik ez az egész rendszere, hogy úgymond mindenki csak a saját vevőkörének szeretne információt adni. Illetve én a helyükben pl. írtam volna egy jó hosszú könyvet , hogy melyik illóolajat mire lehet használni, de hát túl sok információt nem adnak meg az olajokról.

Te milyen olajokat használsz, ha használsz egyáltalán?

2020. okt. 29. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
legutóbb dm-ben vettem. igazából csak teafaolajat használok ritkán
2020. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Belsőleg olajat ne! Akkor sem, ha 100%-os! A Doterra ráadásul nem is rendelkezik olyan tanúsítvánnyal, ami ezt engedélyezné.


Az tény, hogy a Doterra létrehozott egy saját minősítési rendszert (CPTG), de ezt ők találták ki és csak a saját termékeikre vonatkozik.


Nálunk törvény kötelezi a forgalmazókat az EU ide vonatkozó rendeleteinek betartására és a termékeik folyamatos minőségi ellenőrzésére. Amerikában ilyen egységes szabályozás nincs, ezért talált ki a Doterra egy sajátot.


Nincs utalás az FDA engedélyre sem náluk. Ez az amerikai gyógyszerügynökség, és nagyjából megfelel a magyar OGYÉI-nek, (Gyógyszerészeti intézet). Ez a tanúsítvány hagyná jóvá a termékek belsődleges használatát, de a Doterrának ilyen engedélye sincs.


Sőt 2014-ben az FDA figyelmeztette is a céget, hogy ne terjesszen hamis állításokat az illóolajaik gyógyhatásával kapcsolatban! Ezt persze ne keresse a cég honlapján, de gyógyszerhatóság figyelmeztetését megtalálhatja itt: [link]

vagy itt: [link]

febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!