Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Karácsonyra szeretnék venni...

Karácsonyra szeretnék venni 2-es típusú cukorbetegnek nassolni valót, édességet, kekszet, amit könnyen tudok csomagolni és postán, vagy futárral küldeni. Fontos, hogy finom legyen, jó állagú. Tudtok ajanlani ilyeneket?

Figyelt kérdés

Abban kérem a segítségeteket, hogy bevált termékeket írjatok, ami Lidl, Aldi, Müller, DM, Rossmann, COOP stb. beszerezhető. Köszönöm!

Az illető tényleg beteg, tehát nem divathóbortról van szó.



2020. nov. 8. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Öltözz fel menj be ezekbe a boltokba és menjel a cukormentes szekciókhoz és tálald fel magadat...azért ennyire már tényleg ne legyünk életképtelenek

Most komolyan lekene írni az összes cukormentes édességet vagy micsoda ? Eleve ez olyan hogy kinek mi a finom azért mert itt azt írja valaki hogy neki bejött a cukormentes epres csoki nem biztos hogy másnak ízleni fog ....🙄🙄🙄🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

2020. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Inzulinos cukorbetegként írom neked, hogy úgynevezett diabetikus készítmények is viszik fel az egekbe a cukrot, mert csak cukor nincs bennük, de liszt és egyéb CH ugyanúgy van bennük.

Próbálj meg valami más ajándékot kitalálni, mert ezek nem jók egy cukrosnak!

Ráadásul - saját tapasztalat - ha ott van az orra előtt egy doboz valami diabetikusnak kikiáltott valami, akkor hatalmas a kísértés a "bűnözésre" és csak kicseszel szerencsétlennel.

2020. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Úgy-úgy ahogy a 2-es irja. A cukorbeteg nem csak cukrot nem ehet, hanem szinte az osszes szenhidratot el kell kerülnie.

Pontosan ezert, fogyasztasi cikket nem okos dolog a cukorbetegnek ajandekba adni.

2020. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
#1 Az a baj, hogy ezek között rengeteg élvezhetetlen édesség van, hiába "mentes", gondolom ezért vár a kérdező tapasztalatokat. (Pl. borzalmas ízvilága van kb. mindennek, amit xilittel, eritrittel, steviával édesítettek vagy bizonyos lisztekből rémes állagú lesz az eredmény.) Én más okból kerülöm a cukrot és társait, illetve a fehér lisztet, fehér rizst, krumplit, kukoricát és társait és van két édesség, amit találtam magamnak és nagyon finomak, az egyik bármelyik csoki, amiben kizárólag maltitol az édesítőszer (pl. Stühmer cukormentes termékei - csokik, szaloncukrok), de lehet hogy az cukorbetegnek nem jó, mert van valami kalóriatartalma a maltitolnak is, illetve a [link] amiben csak teljes kiőrlésű liszt van. De szoktam webáruházakban látni, hogy van válogatásuk bizonyos étkezési irányzatok szerint.
2020. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire vagy konyhatündér, deinább készíts neki egy ilyen "mindenmentes"répatortát! Finom és sokáig eláll.

[link]

2020. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

*jav.: "de inkább"

Sajnos rossz a a billentyűzetem.

2020. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve a legjobb barátnőmről derült ki, hogy cukorbeteg. Akkoriban mifelénk (nem Magyarországon élek) még nem igazán lehetett kapni cukormentes édességet. Ezért ahányszor külföldön jártam, vásároltam neki egy halom ilyesmit.


A harmadik nagy csomag után merte végre mondani, eléggé zavarban volt szegény, hogy tényleg nagyon kedves vagyok, de ne hozzak neki többet diétás édességet, mert a többségét nem tudja megenni.

2020. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
86%

#2-vel egyetértek

Viszont én tudom ajánlani a gullón termékeket, azok finomak, viszont nyilván abból sem ehetsz sokat, 4-5 keksz és kész, szóval inkább mást találj ki

2020. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor azt hiszem, hogy erről lemondok. Nem tudtam rendet tenni a leírások, összetevők között.

Semmiképp nem akarok neki rosszat; sem azt, hogy rosszul legyen, sem azt hogy jó képet vágjon egy nem megfelelő kekszre.

2020. nov. 10. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!