Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbetegnek, finom TORTA...

Cukorbetegnek, finom TORTA RECEPT? (kipróbáltatok)

Figyelt kérdés
Vagy ha a sütibe cukor helyett édesítőt rakok az mennyire jó?
2009. nov. 15. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
csinálj inkább joghurt vagy túrótortát. sokkal kevesebb benne a szénhidrát. az édesítő pedig ilyen esetben kötelező.csinál alacsony CH-jú gyümölccsel, pl. (fagyasztott) eperrel, málnával, erdei gyümölccsel.
2009. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha cukorbeteg vagy akkor tudod, nyilván, hogy bármit elkészítesz abba cukor helyett legjobb ha Glukonont teszel. Vagy édeítőszerrel helyettesíted. folyékony, tabletta stb... Attól függ sütibe, kajába, vagy teába, kávéba kell. A lényeg, hogy még ezek a cukor helyettesítő cuccok is rohadtul viszik föl a cukrot. Vagyis ezekből is csak módjával és keveset fogyaszthatsz. Ha csak fogyózol akkor is ez a szabály érvényes. Amúgy ha beírod a keresőbe, hogy diabetes receptek kidob egy csomó receptet. De én mindent elkészítek amit cukorral kell csak Glukononnal sütöm a sütit és persze csak keveset eszek belőle.
2009. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagymamám cukorbeteg és a szülinapjára csinálok tortát. Interneten néztem recepteket, de én mindenbe jobban szeretem úgy kipróbálni a dolgokat, hogy elötte már tesztelte valaki, és jó véleménye van arról a dologról:)


De találtam már egy receptet, és édesítővel fogom helyettesíteni a cukrot.

2009. nov. 18. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!