Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyiért vennétek meg egy...

Mennyiért vennétek meg egy kis üveg lekvárt? ez nem túlzás?

Figyelt kérdés

a kézműves piacon 150 ml-es kis üvegben lévő lekvárt 650ért adják. ti mennyiért vennétek meg egy ilyen kis üveggel?

persze sok felé van és minőségi, de kicsit sokallom.

illetve többen árulták 220 ml-eseket 900-1100 ft között.

ti ezt nem sokalljátok?


mennyit adnátok egy 150 és egy 220 ml es üveg lekvárért?



2020. nov. 15. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
NEM, nem sok, mert egyrészt gyümölcsböl van, nem pedig mindenféle zselésítö meg egyéb akármiböl, másrészt nem kevés munka van vele, mire elkészítik, csomagolják, szállítják!
2020. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Semmibe nem nézem a kézműves termékeket, pénz lehúzás mind. Túl árazott, és semmivel nem jobb mint az olcsóbb. Jól meglehet ezzel a "kézműves" maszlaggal vezetni sajnos az embereket.
2020. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A Sparban is 680 Ft-tól kezdődnek a jobb lekvárok, csak úgy mondom. És azok nem kézművesek. Ez teljesen normális ár.
2020. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Egy fillért nem adnék érte.

Lehet akár 5 db citromból, vagy narancsból, nyáron 2 kg gyümölcsből is lekvárt csinálni és az az igaz, pedig nem szakadsz bele.

Én pl. nem szeretem ha agyon van cukrozva, szeretem ha főleg dzsemes (gyümölcsdarabos) és nem teszek bele tartósítószert. Egyetlen bolti nem ilyen, még a 650 Ft-os "kézműves" sem!

2020. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A gyumolcs draga, az elkeszites idoigenyes, ezek nem nagyuzemben keszulnek, nincs gepesitve a legtobb munkafolyamat. En adok erte ennyit, mert ritkan eszek lekvart, egyedul vagyok, nem is kell tobb, es legalabb nincs telerakva minden szarral. Magamnak meg nem keszitem el otthon, mert nincs idom ra. Nyilvan ez egy 5 tagu csaladban, 3 gyerekkel es 200 ezres fizetessel nem mukodik, de nem is ok a celkozonseg szerintem.
2020. nov. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem drága, 100%-osat szoktam venni, de nálunk nagyon kevés lekvár fogy.
2020. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk (szatmár) kilóra adják a "nemtudom" szilvából készültet 1600-2000 között megy.

Házi, cukor nélkül készül és 24 órát főzik minimum.

Ennyiért megveszem én is .

2020. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem bízok én ezekben. A szomszéd néni is megvette a zöldséget a nagybanin aztán árulta a piacon szépen kendőben ahogy kell, mint aki maga termesztette.
2020. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy milyen lekvár. Csipkebogyó, kökény, ilyesmikkel nagyon sok munka van. Ha pl. szilva, akkor kicsit drága.

Én mondjuk lekvárt nem nagyon vennék, inkább csinálunk teljesen cukor nélkül, csak gyümölcsből.

2020. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Drága,a helyi piacon az őstermelöknél 650 Ft kapok fél literes házi szörpöt,400 ml lekvárt adják ennyiért ha jól emlékszem én szoktam venni házi lekvárt.ilyen drágán csak a turista csalogató vásárokon adják lekvárokat .
2020. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!