Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meddig áll el felbontás után...

Meddig áll el felbontás után az aszalt gyümölcs és a sós,hántolt napraforgó mag?

Figyelt kérdés
Cukrozott aszalt áfonyáról és nem cukrozott aszalt sárgabarackról van szó.Reggelire szeretnék egy kis zabkását enni és szeretnék beletenni ezekből.Viszont sajnos nem merem megbontani,mert félek,hogy nem áll el karácsonyig.Nekem karácsonyig kéne,hogy elálljon.Vagy újévig.
2020. nov. 16. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan felbonthatod. Pont ez a lényege az aszalásnak, hogy sokáig eltartható legyen. Nekem még van 3 évvel ezelőtti aszalt eprem (én készítettem) Semmi baja.


Ami viszont fontos, hogy tedd át jól záródó műanyag vagy üveg tárolóba (akár egy befőttes üveg), mert a molylepke imádja.

2020. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a magról nem írtam. A magok eltarthatóságát nagyban növelni lehet, ha sötét üvegben, vagy sötét helyen tartod őket. Ugyanis a fénytől megavasodhatnak a magok, mivel elég magas az olajtartalmuk. Ugyanúgy jól záródó üvegben, mert ezt is szeretik a molylepkék.
2020. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.🤗
2020. nov. 16. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!