Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire egészségesek az...

Mennyire egészségesek az itthon kapható tengeri halak?

Figyelt kérdés
Például a halrudacskák, mirelit alaszkai tőkehalak , tonhalak , szardínia stb stb.. Hízlalnak , vagy jó a fehérje / ch tartalmuk? A drágább egészségesebb is?

#egeszeges e a tengeri hal
2020. dec. 13. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Itthon (MO-on) nincs tenger vagy 100 éve. Szóval amit meg tudsz vásárolni annak tuti már lejárt a szavatossága vagy 99 éve.
2020. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mennyire számít egészségesnek a tengeri hal, de szerintem az nem érv, hogy nem vagyunk tengerparti ország, Budapest vagy Debrecen pont ugyanolyan messze van a tengertől, mint 100 éve, amikor tengerpartunk volt, közben viszont a teherszállítás gyorsabb lett, a tartósítás pedig modernebb.


A halfogyasztó Skandináviában is sok olyan város van, amely a tengertől messzebb esik, mint a magyar főváros.

2020. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Pontosítok: nem tudom mennyire számít egészségesnek a MIRELIT tengeri hal.
2020. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen ugyanaz a tengeri hal nálunk mint mas országban, általában alaszkaból való pl.
2020. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Csak hazai folyami vagy tavi halat eszem.

A tengeri halaktól elment a gusztusom, amikor sorra látom, hogy mennyire szennyezettek a tengerek (higany, stb)

2020. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Butaság, csak a nagy ragadozó halak higanyosak, pl. Cápa
2020. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

#6

Miért is? Kérlek avass be!

Szerintem nem a hal méretétől függ, hanem az élőhelye szennyezettségétől. Amikor itthon megveszed, gőzöd nincs, hogy az a makréla vagy tonhal éppen hol tanyázott az adott tengerben.

De annyira nem szeretnék ezen vitázni, te egyed, én nem szeretném!

(5-ös vagyok)

2020. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

A nagyobb testű, ragadozó( pl. tonhal) halak állítólag a legszennyezettebbek.


Persze nyilván sokat számít, hol halásszák.

2020. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Legalább nézz utána mielőtt osztod az észt. Az az oka, hogy minden halban van minimalisan egy kis mennyiseg, de mivel a nagy ragadozo hal az elete soran rengeteg, tobb szaz kilo kishalat megeszik, es a higany nem urul ki hanem orokre elraktarozodik, olyan mintha megenned az a tobb szaz kishalat, vagyis az azokban levo nagyon minimalis, de osszeadodo mennyiseget.
2020. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!