Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ausztriában tényleg olcsóbbak...

Ausztriában tényleg olcsóbbak az élelmiszerek és minőségük is jobb mint, amit Magyarországon lehet vásárolni?

Figyelt kérdés

A napokban olvastam több olyan cikket hogy Ausztriába sok Magyar jár át nagy bevásárlást csinálni, mert még az üzemanyag költséget is le számítva jobban jön ki anyagilag.

Mert itt az országban az utóbbi időkben nagyon drágultak az élelmiszerek.

Kérném, hogy olyanok írjanak akiknek van rá látása.

Köszönöm.



#Ausztria, olcsó élelmiszer
2020. dec. 30. 15:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Összességében nem olcsóbb.

Szoktam Ausztriában dolgozni és olyankor bemegyek boltba is. Inkább olyan dolgok miatt, ami itthon nincs. Vagy pl van egy sajtféle, ami ha akciós, akkor annyi, mint itt egy olcsóbb trappista, de finomabb.

Most néztem a Lidlben, hogy 2kg narancs 2.2€helyett 1.5€ (kb 800Ft helyett 550) Tegnap pont vettem itthon 2kg narancsot, 650-ért.

Sertésszeletet néztem, 7.5€ akciósan (2700Ft) itthon 1600 körül van. Actimel 0.25€ (90Ft) itthon 100Ft. Kígyóuborka 0.5€(180Ft) itt 140.

De nemrég volt Asti Martini pezsgő 2.5€-ért (900Ft) ez itthon 1800-2500 Ft.

2020. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Árban kb. ugyanaz átlagolva. Minőségben egy hangyányit jobb talán. Ezek csak szomszéd fűje zöldebb dolgok, hogy osztrákoknál minden jobb minőségű, a nagy lófszt.
2020. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
75%
Én napi ingázó vagyok, rengeteg dolgot inkább Ausztriában veszek meg. Tankolni is olcsóbb, jobb Ausztriában. A pékáruk és a húsfélék drágábbak Ausztriában, de minden más megéri szerintem. Pl 1 kg dallmayr szemeskávé volt akciós, 11 euró, itthon 5000 Ft körül van. 2 db 5 literes persil mosógél volt 18 euró (1+1 akció). Itthon darabja 5300 azt hiszem. A termékek minősége is jobb, pl ugyanaz a lenor öblítő, de a magyar verziónak nincs illata, az osztrák verziónak a következő mosásig érzed az illatát. Az üzemanyag is más, ha itthon tankolok, akkor egy tele tankkal kb 500 km-t autózom, ha Ausztriában akkor az a tele tank 800 km-t bír és a kocsinak is szebb motorhangja van.. De a húsok nagyon drágák, azt jobban megéri Magyarországon megvenni.
2020. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen. A Lajtáról keletre csak a nyugat szemetjét etetik a néppel(ezt osztrák mondta nekem)
2020. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
66%
Nemetorszag kb egyenlo magyarorszaggal.... de ausztria eleg draga..... mi kozel lakunk qz osztrak hatarhoz de rengeteg osztrak atjar hozzank nemetbe shopingolni. Mi innen caak tankolni jarunk ausztriaba... ausztria elelmiszer ára sok s drága.....
2021. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!