Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészségesebb, kevesebb...

Egészségesebb, kevesebb kalóriatartalmú nassolnivalók?

Figyelt kérdés

A pocsék táplálkozásomnak köszönhetően alhasi zsírt és problémás bőrt sikerült szereznem. Szeretném megtartani a nassolás lehetőségét, de egészségesebbre váltanék. Nincs problémám a zöldségekkel és a gyümölcsökkel, de némelyik olyan drága (pl füge), hogy nyilván könnyebb egy 150 forintos kitkatet választani. Tudnátok nekem ajánlani alternatívákat?

Köszönöm. 21/l


2021. jan. 14. 01:53
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Fehérje shake, alacsony kalóriás gyümölcsök ( pl.: Meggy, ribizli, eper, áfonya ), Scitec protein pancake tök finom. Muffin tojásfehérjéből és proteinporból.


Emellé persze a mozgás nem elhanyagolható. Az édességet meg hagyd el, felesleges. Nulla tàpérték. Finomnak finom, én is szoktam ünnepekkor vagy születésnapokon enni, de ennyi. A beledben is csak erjed a cukor, remek táptalaj a candida gombának meg az egyéb betegségeknek. Ahogy a csokit megszoktad, úgy a healthy foodot is meglehet és rájössz, hogy a közérzeted és az egészséged sokkal fontosabb, mint az ízfokozók és cukor adta örömök.

2021. jan. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

natur joghurt friss vagy fagyasztott gyümölccsel (ha nagyon édesszájú vagy egy is mézzel)

zabkása aszaltszilvával, mézzel édesítheted és szinte bármivel ízesítheted (cukrozatlan kakaó, fahéj, bármilyen gyümölcs, olajosmagvak, csokireszelék, és igazából akármi amit szeretsz) persze vigyázz mert elég könnyű kalóriabombát gyártani belőle, szóval csak 2-3 dolgot tegyél hozzá maximum és abból se túl sokat. Aszalt szilva és méz édes, ha hozzáteszel egy kis fahéjat szerintem már isteni lesz. De próbálj ki sok variációt biztos lesz ami tetszeni fog.

sütőben sült répa és sült édesburgonya csíkok ízlés szerint fűszerezve. Édesek és ínycsiklandozóak önmagukban is, de sok mártogatós receptet lehet találni a neten hozzájuk

2021. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
A mértéktelen proteinportól se jobb nem lesz a testzsír arányod a bőrödnek meg különösen nem tesz jót ha nem fokozatosan jól beállítva fogyasztod. Hummusz vagy mértékkel tahini és hozzá répa, alma vagy bármilyen roppanós zöldség. Szoktam össze vágni szezonális gyümölcsöket és teszek rájuk egy teáskanál mézet majd egy ételes dobozban össze rázom őket. Figyeld meg ha rendesen kezdesz el táplálkozni ritkábban akarsz majd nassolni is.
2021. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Egyrészt az egészséges meg kalóriaszegény nem szinonima, a legtöbb (finom) nassolnivaló viszonylag magas kalóriatartalmú, hiába egészséges amúgy (pl. magvok és diófélék, édes gyümölcsök, hummusz stb.).

Ha én nasira vágyom, akkor banánt eszek mogyoróvajjal vagy hummuszt zöldségekkel, vagy valami gyümölcsöt.

2021. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Kitkattal nehéz versenyezni, amit mégis ajánlok, az a nyers, megmosott, megtisztított zöldség daradok rágcsálása.
2021. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Én egy fél gyerektálnyi zsírszegény light túrót kikeverek tejföllel és megszórom egy kis eritrittel. Nálam bevált. Már a lányom is rákapott. Vagy megeszek 1-2 kocka cukormentes csokit. Persze nem állandó jelleggel.


[link]


Ez a reggelim öntet nélkül, xilites lekvárral. Minden reggel 2,5 db-ot eszek egy kis tejjel. Tulajdonképpen végtelen számú variáció létezik belőle. A héten tettem hozzá mákot, meg fehérjeport.

2021. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
XD napok óta a legtöbb kérdésnél, a legtöbb válasz le van pontozva, teljesen függetlenül attól, hogy mi a válasz :D De miért? Most ennek is itt mi értelme? Mindenki leírta, hogy ő mit szeret nassolni és ennyi :D Ezen mi lepontozni való van? XD
2021. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Nasigyűlölő ólálkodik erre :D
2021. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Gullon markabol az edes kekszek, nagyon sok fele van es nagyon finomak:)
2021. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre én felpontoztam mindenkit. Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 15. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!