Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség! Mely ételekre...

Segítség! Mely ételekre igazak az alábbi állítások? Kiadós, magas a kalóriatartalma, van benne hús, egészséges és olcsó.

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Húh ez így együtt eléggé elgondolkodtató. Van ilyen? Számomra az olcsó és az egészséges relatív.

Az olcsót a saját pénztárcámhoz mérjem, vagyok azokéhoz, akik örülnek, ha egy héten egyszer látnak húst?

Az egészséges étkezés számomra változatosságot jelent, tehát mondhatnám, hogy a brassói apró pecsenye bele fér az általad leírt kategóriába, elvégre krumplira is szükség van időnként.

Azt hiszem maradok a házi készítésű gyrosnál:

Bármilyen húsból elkészíthető, lehet olcsó csirkehúsból is, amit apróra vágunk, fűszerekkel pácoljuk és ropogósra sütjük. Egészséges, mert rengeteg különböző zöldségéle, saláta kell mellé joghurtos öntettel. Kiadós, mert mellé hasábburgonyát sütünk. Hogy menyire egészséges, az sem mindegy, hogy milyen zsiradékon sütjük.

Összességében minden húsos étel egészséges, ha eszel mellé elegendő friss zöldséget, mert mindamellett, hogy vitamint viszel be, könnyebben emészthető.

Nem túl drága még a marha máj sem, ami szintén egészséges. Kevés fűszerrel lepirítva, vörösboron megpárolva Isteni finom.

2013. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján (húsok között) vezet a sertés-dagadó, utána jön a sertés-csülök... persze ha még kiválasztod mellé köretnek a legtöbb kcal-t tartalmazó köretnek való kaját is, azért ettől kezdve fel lehet tenni azt a kérdést is, hogy meddig egészséges az a napi kcal-bevitel?????

Szükséges lesz-e annyi, milyen mozgást, fizikai munkát végez az, akinek még egészséges, hogy 10 dkg kajában közel 500 kcal van?

2013. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Direkt írtam a magas kalóriatartalmat - a párom nehéz fizikai munkát végez, kb. 5000 kalóriára van szüksége naponta. Iszonyú nehéz főzni neki, mert tényleg rengeteget eszik - tegnap például három tányér gulyásleves után két tányér túrós csuszát evett meg, persze púpozott, nagy adagokról beszélünk, és utána kért nasit, tejjel megevett még negyed kiló gyömbéres kekszet, majd félóra múlva még három szelet kenyeret utóvacsora gyanánt. És mindehhez alig 60 kiló, amit ehhez hasonló étrenddel tud tartani!

Én igyekszem minél több zöldséget, gyümölcsöt becsempészni az étrendünkbe, de nagyon nehéz, mert ezeknek ugye alacsony a kalóriatartalma.

Az olcsót úgy értettem, hogy mondjuk kettőnknek olyan 50 ezerből jó lenne, ha kijönne a kaja. Ami nem kevés, csak ezek mellett a mennyiségek mellett mégis az...

2013. dec. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!