Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Normál, vagy cukormentes kóla...

Normál, vagy cukormentes kóla megy jobban? Nem találtam ilyen statisztikát. Te milyet veszel?

Figyelt kérdés
2021. jan. 27. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Normált
Cukormentest
36 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam arufeltöltő supermarketben az alapján a Coca-Colanál a normál jóval gyorsabban fogyott mint a zero
2021. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Se milyet minek mérgezed magad .
2021. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én szinte csak vizet és kávét iszom, de szeretem a kólát is. Miért lenne mérgező? Ha a cukorra gondolsz, ott van a cukormentes.
2021. jan. 27. 19:58
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Az édesítőszerekkel a helyedben vigyáznék, van, ami rákkeltő (ráadásul szerintem az ízük is förtelmes)

Úgyhogy én maradok a méznél vagy a cukornál inkább

2021. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 Nem hiszem, hogy engedélyeznék, ha akár minimális mértékben is veszélyes lenne. Úgy tudom, ipari mennyiségű édesítőszert kellene megenned ahhoz, hogy ártson (ha egyáltalán). Nekem nincs bajom az ízükkel, nem olyan hangsúlyos.
2021. jan. 27. 21:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az alkohol és a cigi SOKKAL veszélyesebbek, és lám, mindkettő engedélyezve van. Nem egyszerre kell azt az ipari mennyiséget bevinned, szép fokozatosan is tud kárt csinálni. Májzsugort se egy üveg vodkától kapsz.
2021. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
OK, lehet. De az alkohol és a cigaretta más tészta. Nyilván tudják, hogy egészségtelen, csak ha betiltanák (bárhol a világon), csempésznének, főznének, sodornának, ráadásul az alkoholnak egyfajta hagyománya van, és kis mennyiségben nem (olyan) káros, nem úgy, mint pl. a heroin. Ettől függetlenül hibának tartom, hogy néha még népszerűsítik is pl. a borokat. A fiatalokban meg azt kellene tudatosítani, hogy lúzer az aki cigizik, és nem az, aki nem. De nagyon eltértünk a témától :) Cukormentes kólát is lehet mértékkel inni.
2021. jan. 27. 21:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ritkán ha veszek akkor normálisat szoktam. De ez igaz más ízű üdítőkre is. Valahogy a bennük használt édesítőszernek olyan fura íze van, hogy hányni tudnék tőle.
2021. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Visszatérve az előző témára egy pillanatra, néhány unalmas cikk (angolul)... Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat és szavazatokat.

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 27. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, látom, nem érted...


A helyzet az, hogy a legtöbb édesítőszer még 30-40 éve sincs forgalomban, és a hosszútávú hatásai nem ismeretesek. Hogy 1-2 tanulmány azt jelenti ki nagy garral, hogy "ááá ezek tök biztonságosak", az nem jelenti azt, hogy később esetleg nem fogják felülbírálni az elméletüket, vagy hogy nem fog-e akkor gondot okozni az édesítő, ha egy bizonyos koncentrációt elért a szervezetben. Ma is ismerünk rengeteg dolgot, ami önmagában nem káros, csak épp cefetül nehezen ürül ki a szervezetből, és ha feldúsul, akkor csúnya dolgokat művel. Ilyen az ólom vagy a dioxin is például.

2021. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!