Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házi készítésű sajt érlelése ?

Házi készítésű sajt érlelése ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Házi sajtot készítettem itthon trapista sajt , de sajnos panel lakásban lakom és nem tudom teljesíteni a 80-90%os páratartalmat és a 16 fokot folyamatosan ! Borhűtő nem opcionális sajnos sehova nem fér el . Hol érleljem a sajtot ? Sajt viaszt használok így jobban meg tudom védeni de az érlelés még mindig nem tudom hol fog létre jönni . Tudnátok segíteni ? 1 kilós a sajt 4-5 hétig kéne legalább érlelnem. Kérlek aki jártas a sajt gyártásban segítsen !

#panel #sajt #érlelés #Hol érjen #Hová rakjam
2021. febr. 10. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
teraszod sincs?
2021. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van erkély ! Hát ott sajnos mostanában azért nem egyenletes a hőmérséklet . Azért nem gondoltam hogy kirakom!
2021. febr. 10. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát lehet, hogy nem most a tél közepén kellett volna belefognod ebbe a projektbe...
2021. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 L.. István ***** válasza:
87%
Nem leszek segítség ezért bocs, de amikor belefogtál is tudtad előre, hogy mi van, meg mi nincs, nem?
2021. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig tényleg nem vagytok a segítségemre. Szóval akkor az a helyzet hogy se télen se nyáron ne csináljon sajtot az akinek egy szaros panelra van pénze ! Igaz akkor én kérek elnézést hogy sajtot akarok csinálni.
2021. febr. 10. 20:02
 6/11 anonim válasza:
85%
Itt nem a szaros paneloddal van baj,hanem azzal,hogy eloszor vegig kellett volna gondolnod,hogy milyen feltetelek kellenek a sajtgyartashoz,tudod-e azokat biztositani.Nem pedig eloszor megcsinalni a sajtot,aztan itt puffogni hogy nem segitunk.
2021. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Vidd le a babakocsitárolóba/pincébe, jobb híjján.
2021. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Kérdezz körbe ismerősi körben, hátha valaki tud segíteni egy megfelelő hellyel. Mást nem igazán tudsz tenni, mert a fürdőben túl meleg van, minden más meg túl száraz, és nem ennyire stabil a hőmérséklete.
2021. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
770 ezer panel lakás van gondolom én akarok egyedül házilag elkészült sajtot enni .
2021. febr. 10. 20:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam a sajt bevonót viaszt. Annak elég már 70% pára is a hőfok ami aggaszt a hűtő felső polcán 8-10 fok van nem tudom elég e az érleléshez. Vagyis hogy a hidegebb hőfok miatt csak kitolódik az érkezési idő és mondjuk 6 hét kell neki nem 4 vagy pedig egyáltalán nem fog érlelődni. Sok a fotel huszár itt sajnos. Tisztelet a kivételeknek és köszi hogy páran próbáltok ötletet adni. És le is írtam az írjon aki jártas a témában. Erre ide troolkodnak azok akik nem is igazán értenek hozzá . Ismét vannak kivételek
2021. febr. 10. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!