Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van "allergiás" reakcióm...

Nemethkaroly kérdése:

Miért van "allergiás" reakcióm csak a darált hústól? Mit raknak bele?

Figyelt kérdés

Csakis attól. A külön karajtól, a külön akármitől, még a párizsitól sincs ilyen. Sőt, ha apám darálja, akkor sincs semmi. Most diétán vagyok, ezért 2 hónapig alig ettem húst, és nem darált húst. De most megint ettem, és visszajött ez az érzés és gondoltam, meg kérdezem.


Az "allergiás" reakció, ahogy a család hívja: Sok tüsszögés, orrfújás, izomrándulás tüsszögéstől (utána kimerült izom). Nem tudom mi ez, és nem tudom, hogy ez csak az én sajátosságom, egy anyag miatt van-e, túl ettem-e magam.. Egyéb. A fűszereket már kizárta, tesztelte a család.


Régen átváltottunk Auchanos húsról, Lidl/Aldira, és semmi bajom nem volt tőle. Az utóbbi talán 1 évben kezdett gyakori lenni az Aldi/Lidl-s hús miatt is. Általánosságban véve leszokóban vagyok a húsról, a minőség hiánya és a könnyű hízás okán. (ez meg a kenyér)


Apám szokta darálni karaj és combból, kis szalonnával keverve hogy jobb íze legyen. Ő így szereti, és csak így hajlandó megenni, ezért vettünk egy 40-es bosch multit. Amikor ő darálja pl., semmi probléma nincs, s ezért gyanakszom, hogy valamit beletesznek a boltiba.



2021. febr. 13. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tesznek a boltiba. A bolti darálthús lényege, hogy az összes levágott zsírt, húst egybedarálják, darálthúsnak megfelelően. De külön adalékanyagot nem tesznek bele.
2021. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ezt csak bebeszéled magadnak
2021. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán a védőgázra vagy allergiás, ha a csomagoltat veszed.

Egyébként a barátném 130 kg-ról fogyott le 54 kg-ra 2 év alatt, zömében főtt hússal és főtt vagy párolt zöldségekkel, savanyú káposztával, fekete retekkel, céklával és azóta is, 10 éve ezt tartja.

Mindezt úgy, hogy a sportolás szóba sem jöhetett, mert súlyosan mozgáskorlátozott és szívbeteg. Gyakorlatilag ezek voltak a hízásának az okai is.

Szóval, a hús önmagában nem hizlal, csak amit eszel hozzá (krumpli,rizs, kenyér és társai).

Gondold át azt a fogyókúrát még egyszer és ha a hússal minőségi gondjaid vannak, akkor vegyétek hentesnél!

2021. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
ha a védőgáz lenne, akkor a többi tálcás hústól is reakciója lenne
2021. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudomásom szerint semmire se vagyok allergiás. Nem tudom bebeszélni magamnak, mert csak ettől van tüsszögő görcsöm. Nem feltétlen külön adalékra gondoltam, mint idegen anyagra, hanem akár fej, vagy szerv, vagy bármi egyéb.


A diéta kapcsán, köszönöm. Ez is igaz. Mindenkinek más. Én folyamatosan tornázom és edzem, és nem kivánom a húst. Gyorsan hízok tőle, és túl vagyok tőle terhelve. Nagyon soknak érzem mióta edzek. Leterhel.

Én 10kg-ot fogytam idáig, és jelenleg zsírt izomra alakítok. De a legjobb, hogy a pofám már nem hájas. Nincs kalács képem. (férfi)

2021. febr. 13. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha eszed, akkor jön ki, vagy ha szagolod, akkor is? Mennyire intenzív, ha megeszel egy falat fasírtot, akkor utána rögtön fél óráig tüsszögsz, vagy inkább rendesen megebédelsz, aztán utána elkezdődik pár percre?
2021. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

#4

Nem feltétlenül, mert egy péppé darált valamit jobban át tud járni az anyag, mint egy darab egyben hagyott húst.

2021. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés csak az lenne, hogy ha nem TUDOD, hogy bolti és nem otthon darált, akkor is vannak-e reakcióid! Ugyanis jó eséllyel csak beképzeled a dolgot, a bolti darálthúsba nem tesznek semmiféle adalékot és azokat a húsokat darálják bele, amiket egyébként is árulnak, a darabolás során leesö kisebb vagy nem szép formájú darabokat darálják bele!
2021. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 Most anyukám csinálta, és nem szoktam "szagolgatni"? Megszagolom, de egyszer.. és nem hiszem?

#8 Értem mire próbálsz kilyukadni, de nem gondolkodom rajta. Ha nem lett volna tüsszögés rohamom, el is felejttettem volna, hogy ez létezik. Nem mindegyik darált hústól van ez. Ettem már többször sokszor olyan vásároltat, amitől semmi bajom.


Köszönöm uraim/hölgyeim hogy megpróbálták, ez van. Inkább kíváncsi lettem volna, hogy van-e valakinek ilyenje, vagy tudja-e hogy miért van ez, hogy az ok okozat nyomozást át lehessen ugrani.

2021. febr. 13. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!