Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vajat vagy margarint szoktatok...

Vajat vagy margarint szoktatok enni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 16:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
72%
Vajat, finomabb. A margarin ráragad a szájpadlásra, meg nem finom.
2021. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
64%

A margarin nagyon rossz, soha nem tudtam megenni.

Vajat szoktam néha, mikor egy ismerős ad el házi gyártmányút. Kicsit tehénszagú, de hát tehénből van...

Nálam a magyaros vajkrém az, amit átlag minden másnap reggelizek.

2021. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
38%

A transzzsírok és a koleszterinek szempontját és a vitaminok szempontját és az emészthetőség szempontját is figyelembe kéne venni.

Azt, hogy mennyire jó a szívnek, mennyire hajlandó lerakódni, mennyire tartalmaz nagylányú zsírmolekulákat.


De ezekről nem szól az élelmiszer ipar. Pedig elérhető infók. Lobbi van. Vegyél ezt, vegyél azt. Mondjuk nekem sem célom, hogy elmondjam, mi olcsóbb a margarinnál és a vajnál és egészségesebb és ugyan úgy zsiradék, mert nem akarom, hogy felmenjen az ára. Szóval bűnösök közt cinkos aki néma, engem is meg lehet kövezni.

De! Aki az egészségesebb szót használja, az tudja is, hogy milyen faktorok és mérőszámok mentén lehet állítani azt, hogy valami az egészség skáláján a két termék között távolságot ki lehet mutatni? Azaz össze lehet hasonlítani, hogy melyik egészségesebb?


Csak kérdezem, miben egészségesebb egy vaj egy margarintól?

Kíváncsiságból. Én a fenti faktorokat ismerem és tudom az összehasonlításukat, de ha van még más faktor, ami szerinted egészségesebb az egyik a másiknál, akkor szívesen tanulok. De közhelyes dolgokat nem fogok elhinni akkor sem, ha 100%ra felpontozzák a gyakorikérdéseken. Azért ennél tudatosabbnak tartom az átlag embert.

2021. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
78%
#22 Egy jó példa arra, hogy neki milyen összehasonlítási módszere van. Teljesen elfogadható. Egyéni ízlés. Magyaros vajkrém: nagyon finom. Még egyet is értek vele :) Egészségedre!
2021. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
52%
Gyerekkoromban a vajat nem tudtam megenni. Most már csak vajat eszem, azt is ritkán.
2021. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
32%
Vajat, margarint soha. Egyértelmű. A margarin olyan hitvány akkor sem enném meg, ha kényszerítenének.
2021. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
23%
Csak vajat, a margarin nem élelmiszer. Inkább sütök ritkábban, de jó minőségű alapanyagokból. Kenyérre mostanában nem szoktam kenni, de tulajdonképpen kezd hiányozni. Nem bánom, ha kicsit várni kell, amíg kenhetővé melegszik.
2021. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
56%

27!

Nem élelmiszer? Hát mi?

2021. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
55%
Margarint. Elég sokat használok, a vaj nem érné meg, mivel aranyárban van. A margarin fele annyiba sem kerül.
2021. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
48%
Margarint. Régebben vajat használtam a süteményekbe, de most már azokat is inkább olajjal készítem, vajat csak nagyon ritkán, évente pár alkalommal eszem.
2021. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!