Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vajat vagy margarint szoktatok...

Vajat vagy margarint szoktatok enni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 16:10
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
52%
Vajat! nosztalgia kiflire, nem hosszába elvágva, hanem keresztbe késsel rákenve, egy kis kelta sóval... Mennyei.
2021. márc. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy vicces, hogy mindenkit lepontozgattok, aki margarint ír, pedig az még mindig egészségesebb, mint a vaj, mivel többnyire telítetlen zsírsavakat tartalmaz.
2021. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
65%

Ha csak a telítetlen zsírsavakat nézed, akkor egészségesebb. De vajon csak ez az egy faktor van?


Amúgy mindenki végig van pontozva szépen. Nincs logika a pontozásban.

2021. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
20%
Mert milyen más faktorok vannak még? A vajban pl. van tejfehérje, ami egy viszonylag gyakori allergén, míg a margarin hidrogénnel telített növényi olaj, szóval nálam ez megint csak egy plusz pont a margarinnak.
2021. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Ezt kéredezem én is, hogy milyen faktorok vannak még?
2021. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen cikkek vannak a neten, nem tudom, mennyi bennük az igazság:

[link]

[link]

De én nem ezért nem eszek margarint, hanem mert undorítónak tartom, ahogy a szám béléséhez tapad.

2021. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
75%

"Az 1900-as évek előtt nem léteztek a növényi olajok."

Ekkora f4szságot is már rég olvastam. Elhiheted, a görögök már az ókorban használtak pl. olivaolajat, mégse haltak ki. Bár lehet, csak a cikk szerzője képtelen normálisan kifejezni magát, ami nekem egy újabb ok, miért nem hiszek az ilyen random oldalakon olvasottakban. Mellesleg aki ennyire fél a génmódosított dolgoktól, az elmagyarázná, szerinte a tehenek min élnek, akiknek a tejéből aztán vaj lesz?

2021. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Nem akartam veszekedést a kérdéssel, az biztos



Nekem csak margarinra szokta futni, évente egyszer ha megengedhetem a vajat, és tényleg jobban esik (persze lehet csak azért mert valami új)

2021. márc. 12. 18:12
 39/44 anonim ***** válasza:
75%
Én se veszekedni akartam, csak szerintem nem kéne valótlanságokat írni, meg rémisztgetni az embereket azzal, hogy a margarin mérgező..
2021. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
83%

Abba az irányba ment el ez a kérdés, hogy melyik egészséges.

A hidrogénezett növényi olajok (a margarin is az) kifejezetten egészségtelenek. Sajnos az olcsósága miatt üzleti érdekből elterjesztették, hogy egészséges. Félinformációkkal bizonyították, azonban a mesterségesen előállított izolált linolsav nemhogy egészséges, -mint a természetben előforduló linolsav- hanem kifejezetten egészségtelen.

Van itt ilyesmiről egy hosszabb írás is, ha valakit érdekel.


[link]

2021. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!