Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a túrós tészta...

Mi a különbség a túrós tészta és a csusza között?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A csusza az egy bizonyos fajta, formájú tészta. Nem tudom, azonos-e a lebbencstésztával.

Túrós tészta az bármilyen formájú tészta lehet, pl. metélt, cérna.

2021. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

A csuszatésztát nem formára darabolják, hanem a megszárított, kinyújtott tésztát darabokra tördelik, így szabálytalan formájuk van az egyes daraboknak.

Gyakorlatilag a lebbenccsel majdnem egyforma - az elöállítás azonos - a csusza kisebb darabokbol áll, a lebbencs meg nagyobbra van tördelve.


A túrós tészta meg lehet akármilyen tésztából, metélt, kocka, csusza, bármi.

2021. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
A 2-es vagyok: amíg beírtam, az 1-es majdnem ugyanazt válaszolta.
2021. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Csuszanak hivjuk ha csak fozve van es utana atporgetjuk zsiradekon, ugyan ez lebbencs ha meg is piritjuk fozes elott, mint a tartonyat szokas.


Amugy szabalytalanul toredezett lapteszta.

2021. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ezt sokan furcsának tartják, de én régebben Hajdú Bihar megyében éltem egy kis városban és ott túrós csuszának azt hívták ami szalonnával és túróval készült sós tészta étel. Illetve volt egy édesség amit az emberek nagy része nem szeret az a túrós tészta ami édes olyan mint a diós vagy mákos tészta csak ez túróval készül só és szalonna nélkül. Simán kifőzik a fodros kockát és túróval összekeverik majd cukrot tesznek a tetejére esetleg cukros tejfölt. De persze ahány ház annyi szokás mindenki máshogy hívja.
2021. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!