Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit érdemes kezdeni négy...

Mit érdemes kezdeni négy tojásfehérjével?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban csinálok madártejet. Valójában a vaníliasodót szeretem benne, ami ugyebár tojássárgájával készül. A fehérjéből készült habot is megcsinálom, mert mondhatni kötelező kiegészítője, de egyre kevesebb lelkesedéssel. Macerás, hosszú idő, villanyenergiát igényel, cukrot kell beletenni, szennyesedényt termel... és nem is rajongok érte annyira, mint a mártásért. Persze simán ki is hagyhatnám a fehérjehabot, igen ám, de akkor marad egy csomó tojásfehérjém, hiszen én a sárgája miatt törtem fel a tojást.

2021. máj. 21. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Ki is lehet dobni. Nagyon sokat nem vesztesz. Kb 10% fehérje és sok víz. A többi összetevő meg szinte elhanyagolható.

B2 vitamin, meg szelén van benne említésre méltó mennyiségben.

2021. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha rántott husit csinálsz, hozzákeversz belőle. 2 egész tojás, plusz 2 fehérje. Nem tudom milyen lehet, de pl éttermekben vízzel hígitják a tojást a panírhoz, szerintem a fehérjével is simán meglehet.
2021. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rántottába, bundáskenyérbe is mehet . Vagy csinálhatsz habcsókot belőle
2021. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ragaszkodsz a kaja tipphez nagyon jó arcra és mellre. Csak kend fel vékonyan, miután megszáradt mosd le. Hajrá is szokták ajánlani, de nekem arra nem jött be.

A válaszomba pedig senki ne lásson bele semmi perverzet, nem annak szántam.

2021. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Habcsók
2021. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
LE lehet fagyasztani, lehet nokedlit csinálni belöle - csak fehérjével is tökéletes lesz, rántottába beleteheted
2021. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

1-es vagyok. Imádom a GYK-t.

Jönnek a csodás ötletek, hogy csinálj belőle rántottát, vagy nokedlit, vagy habcsókot, vagy fagyaszd le hátha még majd később feltalálják, hogy mire lehet jó. Eskü a pakolás volt még a legértelmesebb.

Továbbra is tartom, hogy ha nem tudod értelmesen elhasználni akkor ki lehet dobni. A szeméttel ezt csináljuk, nem lefagyasztgatjuk.

2021. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem opcionális, de télen jó lehet mézeskalács dekorálásra. Ezen kívül felhasználhatod illatos csirkemell panírjába, amerikai palacsintába is.
2021. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pavlova torta. Pifonegyszerű.
2021. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
1-es/7-es: normál ember nem pazarol, és amiket írtak tippeket, azok - a tiéd kivételével - mind normális ötletek!
2021. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!