Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért kell a műanyag szívószál...

Miért kell a műanyag szívószálakat és evőeszközöket ennyire üldözni, ha nincs megfelelő alternatívája?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs alternatívája nem tudom miért kell annyira nyomni a más fajta anyagból készült alternatívákat. Aki próbálta már a papír szívószálat tudja, hogy nem való semmire...

2021. jún. 4. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Van megfelelo alternativa ... a muanyag megjelenese elott is volt. :)
2021. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Regen szalma-szal volt a szivoszal! Ugy is kellett kerni a 'Bambit', hogy szalmaval.


Manapsag legyartjak papirbol, kukoricabol kivont celluloidbol vagy akar fembol is.


Semmi szukseg a muanyagra, amikor korabban is voltak megoldasok ... csak a muanyaipar megkonnyitette a nagy mennyisegu termelest. Ra is faragott az emberiseg, mert a MU-anyag nem tunik el a termeszetben, hiszen MU!

2021. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Kezdjük ott, hogy 6 év alatti kisgyerekeket és idős embereket leszámítva, akiket itatni-etetni kell, nem értem miért kell egyáltalán a szívószál.

Egyébként vannak rá jó alternatívák, arról lehet vitatkozni, hogy azok környezeti hatása a teljes életciklusukat figyelembe véve jobb-e vagy sem.

Elég sok helyen igen jól kiváltható alternatív anyaggal a műanyag evőeszköz, tányér, pohár, stb, szóval nem igaz, hogy ne lenne megfelelő alternatívája ezeknek. És nyilván még fejlődni is fognak, ahogy a piacuk ugrásszerűen bővül.

2021. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Kezdjük ott, hogy mi a fenének kell egyáltalán szívószál a poharakhoz? Én nem is használok a mekiben, hanem iszom a pohárból.
2021. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Marhaság hát mennyi minden van műanyagból, mindenkit pont a szívóvószál meg étkezésnél lévő evőeszközök bántanak? Baromság műanyagnak jelenleg nincs MEGFELELŐ alternatívája. Nem tudom ki akar szalma szálból meg wc papírból újrahasznosított tányérból enni...
2021. jún. 4. 13:27
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert a szívószál egy felesleges dolog (extrém eseteket leszámítva, pl. aki valami miatt nem tud rendesen enni a kórházban), nem kell neki alternatíva. Nincs haszna, viszont káros.
2021. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
5-os! Ha nem akarsz, akkor ne egyel bufekben es gyorsettermekben - nem kotelezo! :)
2021. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne lenne alternatívája? Vettem még évekkel ezelőtt egy acél szívószálat, tökéletesen lehet vele inni. (Sőt, akár szívószál nélkül is lehetne.)

Evőeszközből meg konkrétan használhatatlan amúgy is az egyszerhasználatos műanyag, annak CSAK használható alternatívája van. Én pl. fémet használok, de lehet fából, bambuszból, tartós műanyagból, stb.

Azért pont ezeket "üldözik" mert ezeknek van a legkevesebb értelme, ezek könnyen lecserélhetőek.

2021. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fa evőeszközök is pont ugyan olyan jók .papír pohár sem ázik át könnyen ez tapasztalom.
2021. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok a vékonyszar műanyag villák, kanalak, kések(lol) eleve használhatatlanok és igénytelenek. Hogy a fenébe lehet azokkal normálisan enni?
2021. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!