Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért kell a műanyag szívószál...

Miért kell a műanyag szívószálakat és evőeszközöket ennyire üldözni, ha nincs megfelelő alternatívája?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs alternatívája nem tudom miért kell annyira nyomni a más fajta anyagból készült alternatívákat. Aki próbálta már a papír szívószálat tudja, hogy nem való semmire...

2021. jún. 4. 12:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak teljesen fölösleges, de a környezetre nagy terhelést jelentő dolgokat tiltanak be, méghozzá jelentős késéssel, és nem kellő mértékben.
2021. jún. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Evőeszközből a fa, pohárból a papir, szerintem jó alternativa. De szivószából a papir tenyleg gáz. Pillanatok alatt szétázik.

Kisgyerekeim vannak, szeretnek belőle inni. A műanyagot vagy 100x kimostuk, amig csak használni tudtuk, nem dobtuk ki. Én körbejártam az összes boltot, bespájzoltam belőle. Amúgy meg fognak jelenni az újrahasznositott műanyagok ezekből előbb vagy utóbb.

2021. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Előbb utóbb rá fognak jönni az emberek (emberiség), hogy a kényelemnél vannak lényegesebb dolgok is. Például a környezetvédelem.

A műanyag tányérok, poharak, palackok, evőeszközök helyett nem a papír és a fa az igazi alternatíva, hanem a tartós anyagok - acél, alumínium, üveg, porcelán - használata. Jelenleg egy kis,-közepes büfében évente több százezer műanyag egyszer használatos ezközt dobnak a kukába, miközben nem is lenne szükség a használatukra, de néhány évtized alatt megszoktuk, és mára a normális élet elengedhetetlen részének tartjuk. Nem az!

2021. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mert nagyon környzetszennyező az egyszer használatos eszközök használata.

Alternatíva a rengetegszer használható tartós eszközök használata.

2021. jún. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!