Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet egy tojás úgy romlott,...

Lehet egy tojás úgy romlott, hogy nem büdös, nincs rajta semmilyen elváltozás, nincs rossz/fura íze?

Figyelt kérdés

Tegnap vacsorára ettem rántottát és olyan tojást használtam fel hozzá, ami már régebb óta ott volt a hűtőben, nem azt, amit akkor vettem. Gondolkodtam is, hogy megegyem-e, de feltörtem, felvertem és nem volt büdös, teljesen jónak tűnt. Viszont este olyan furcsa volt a hasam, nem éreztem olyan jól magam, lefekvéskor meg hányingerem lett és néha fura hangokat adott ki a gyomrom.

A tojásra gyanakszom, mástól nem nagyon lehet. Nem ettem sokat és minden más, amit aznap ettem, teljesen friss volt.



2021. júl. 7. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
NEM ! ha legcsekélyebb mértékben is romlott, azt nyilvánvalóan látod, vagy az orroddal érzed!
2021. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Lehetett a tojástól, de nem azért mert romlott. Nekem is méltatlankodik a gyomrom, ha "tömény" a tojás, de ha keverek mellé egy kis vizet, az lágyítja, úgy nekem megfelelő. Persze, ez az én gyomrom, lehet neked más baja volt, de érdemes kipróbálni, viszont ha a tojás romlik, azt tényleg észre veszi az ember.
2021. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Ha salmonellás azt nem érzed
2021. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

salmonellától nem fura hangok lennének csupán....


Amúgy meg MO-on a tojások 99,9%-a s-mentes!

2021. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Pont hogy ennek az ellenkezője igaz :D élelmiszeriparban dolgozom, tudom
2021. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Minek az ellenkezője?


A kérdező rántottát evett. Tehát megsütötte a tojást. A szalmonella nyers tojásnál veszélyes.

2021. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha rossz volt a gyomrod a tojástól, akkor epe/hasnyálmirigy problémád lehet.

A romlott tojás összefolyt, zavaros, kegyetlen büdös.

2021. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
A tojások hónapokig elállnak a hűtőben.
2021. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Ahan, nyilván mmindenki sz.rrá süti a rántottát. Tudod te egyáltalán mmi az a salmonella? Mert nagyon úgy tűnik, hogy nem
2021. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Epe/hasnyálmirigy problémára nem gondolnék, mert máskor nem volt ilyen, pedig ettem jó párszor tojást. Lehet nem is attól volt, csak hirtelen arra gondoltam.
2021. júl. 7. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!