Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Romlott növényi tejet ittam,...

Romlott növényi tejet ittam, lehet valami bajom tőle?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt bontott, eddig nem kipróbált (új márkájú) rizs-kókusz növényi tejet tettünk a reggeli turmixba. Már egy fél bögrével megittam, amikor mondtam páromnak, hogy márpedig ennek fura íze van (először azt hittük csak az új tej miatt), kiontottem pohárba csak a tejből, és nagy fehér darabok úsztak benne. Nekem azóta hányingerem van, hogy ezt megittam, de a tej illata magában nem volt konkrétan savanyú, szúrós vagy romlott szagú, csak tele volt ilyen osszeallt darabokkal +a turmixban fura édeskés íze volt. Valószínű hibás termék volt, mivel felbontas után 5 napig jónak kéne lennie, plusz hűtőben tároltuk, és tegnapelőtt csak az előző elfogyott alpro-hoz ontottunk egy icipicit belőle. Tegnap pedig nem használtuk. Szóval nem tudom mióta lehetett romlott és miért, de én rettegek hogy hányni fogok, párom szerint csak raparaztam mert tudom hogy rosszat ittam meg.
2021. júl. 29. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A növényi tejnek nem lesz savanyú szaga. Én felbontás után több mint öt napig szoktam iszogatni, de még az életben nem volt romlott íze. Mondjuk a rizsest pont nem szeretem, mellékízét érzem, ha te sem próbáltad még, lehet hogy azt érzed.
2021. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem nevetlek ki, mert nem illik :)))))))))))))))))))))
2021. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Az a kókusz :D a fehér darabok
2021. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem volt romlott, kerdezo, ennek ilyen az ize 🤣🤣 Szornyu, igaz? En is utalom, de allergias vagyok a tejtermekekre, igy nem marad mas, ha kavezni akarok.

Ha nem razod fel, akkor pedig elofordulhatnak benne darabok.

2021. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ami nem tej, annak nincs savanyú szaga.
2021. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsetlen pasid nem tudja meg, hogy mit valasztott :) Majd idovel rajon! :D
2021. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A növényi tej az ilyen ízű, a fehér a kókusz lehetett benne, ne félj nem volt ez romlott
2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek aki értelmesen válaszolt!


2-es,ki lehet nevetni, de a hányásfóbia létező dolog. Más meg a bezárt terekben vagy a magasságtól fél.

4-es, 10 éve növényi tejeket iszom, ennyire darabos egyik sem volt, és ilyen fura mellékízt sem éreztem. És romlott már meg nálam növényi tej, de az egyértelmű volt, ennél valóban nem tudtam eldönteni, és igen, rápánikoltam, de valószínűleg igazad van, hogy nem volt romlott, mert nem volt tőle bajom végül. :)

6-os, Köszi az aggódást, egyáltalán nem szerencsétlen, és 5 éve pontosan tudja, "mit" választott. Üzeni, hogy nagyon is szerencsésnek érzi magát.

2021. aug. 9. 19:45
 9/9 anonim válasza:
Pedig igen is megtud romlani egy növényi tej is. Én Barista zabtejet teszek mindig a kávémba, és egy doboz sokszor 6-7 napig is kitart, nem fordult soha elő, hogy megromoljon. Amikor a Lidlist vettem, megsavanyodott öt nap után. A szaga rendben volt, a kávém íze viszont kellemetlen savanyú lett.
ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!