Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Bölcsességfog műtét utáni...

Bölcsességfog műtét utáni ételeket mondanátok?

Figyelt kérdés
Pár napja volt és most 2 bölcsességfogamat is kihúzták és nem akarom hogy bármi bele menjen a lyukba ami már szépen forr össze. Viszont a gyökérkezelt fogaimmal se rághatok egy ideig így viszont lassan 4 hete alig ettem valamit ezért nagyon lefogytam 43.kilóra pedig 50 szoktam lenni vagy 45 kb. Meglepett de hát most nincs választásom. De szeretnék azért bőségesen enni amit lehet, de olyat hogy ne kelljen aggódni közben, hogy belemegy és rágni kell. Eddig leveseket, krumplifőzeléket próbáltam, pudingokat, májkrémeket. De már unom. Milyen más kajákat tudok enni még amivel azért híztatok? Kb mennyi idő amíg teljesen eltűnik a lyuk onnan mellesleg?

2021. okt. 31. 22:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%

Egy családtagom már aznap délután sültkacsát evett.

Pedig parázott előtte, és azt hitte nem fog vagy 2 napig enni.

2021. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Jó neki :D.

nekem sajnos párszor belement és pánik jött rám de kijött és ezért inkább nem kísérletezek. De így rohamosan fogytam és már néha ha bármi finomabb ételnél amit mertem enni, sírás szorongás jön rám hogy nem ehetek rendes kajákat és hiányoznak a finom ízek.

2021. okt. 31. 22:59
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Sem a bölcsességfog műtét, sem a gyökerkezelés nem indok az éhezésre. Igazából már műtét után nagyjából bármit ehettél volna. Egy pár napig kell maximum kicsit óvatosabban enni, kerülni az apró szemcsés dolgokat, de ennyi. Nekem öt hete műtötték az elsőt, másfél hete a másikat, plusz volt egy gyökerkezelésem, és már a műtétek után pár órával mindent IS ettem.


A rágóizmaidnak kell a terhelés, ez a pudingozás teljesen felesleges önkínzás. Egyél ami jólesik!

2021. nov. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3 de igen indok mert párszor belement a kaja és félek nehogy újra keljen csinálni az egeszt..nyilván nem feleslegesen teszem hanem ezeket a fogorvosaim mondták..nem légből kapott. Morzsát nem ehetek mert vélemény a lyukba. Rágni nem merek mert félek hogy letorik a fogak és volt már példa.. hidd el ennek ha lehetne.
2021. nov. 1. 02:42
 5/23 A kérdező kommentje:
2.plusz agyokerkezelt fogamban me ideiglenes tömés van és ezért se merek nehogy kijojjon. Nem szándékosan ehezek...
2021. nov. 1. 02:46
 6/23 A kérdező kommentje:
Meg még fáj a mostani műtöttnel így friss a seb.
2021. nov. 1. 02:47
 7/23 A kérdező kommentje:
Most 28.an volt a 2. És előtte 3 héttel a másik fog így ezért nem ettem sokat. Közben gxokerkezeltek így amiatt se ehetek normálisan :( pedig már ennek pizzát, mindkét de mondta hogy ne.harapjak
2021. nov. 1. 02:52
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon ennek már de féltem a fogamat
2021. nov. 1. 02:53
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyorsan válts orvost, ugyanis ez nem igaz. A magvas dolgokkal kell vigyázni az első pár napban, míg ott a vérdugó, és tisztán kell tartani a sebet, de egyáltalán nem kell ezt egy hónapig csinálni. A seb pár nap alatt annyira behámosodik, hogy ha bele is megy valami, nem okoz gyulladást. Nekem az első műtét helyén egy kisebb kráter van még mindig, kipiszkálom belőle a kaját minden fogmosáskor és nem foglalkozom vele tovább. Nincs gyulladás, semmi, szépen lassan, de láthatóan töltődik fel az üreg. Az pedig még idő, 2-3 hónap is lehet, hiszen kifaragták a fél állkapcsom és kivettek onnan batár fogakat.


A gyökerkezelt fog pedig azért gyökerkezelt, hogy megmaradjon és ne kelljen kihúzni. Tömés után rághatsz vele, azért csinálták meg. Igen, valóban törékenyebb, de ez nem múlik el soha, mivel az a fog döglött. Ne törj vele diót, de enni ehetsz vele...


Nem is értem, hogy ki ijesztgeti a páciensét, hogy az sorvadásig koplaltatja magát.

2021. nov. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9.koszonom! Mmegnyugodtam. Azért se mertem enni a gyökér kezeltel mert még ideiglenes tömés van benne és féltem hogy ki jön és kezdeti elölről de akkor már ehetek pizzát még ilyeneket? Át nem.annyira dió :)
2021. nov. 1. 02:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!