Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen egy koleszterinszegény...

Milyen egy koleszterinszegény szendvics?

Figyelt kérdés
Magas a koleszterinem, és próbálom minimalizálni a bevitt koleszterin mennyiségét, pl húsok közül már csak halat eszem, fehér kenyér helyett csak rozs vagy purpur, illetve sok zöldséget eszek. De vacsi/reggeli nekem általában szendvics, de ott megáll a dolog, hogy kenyér+zöldség. Eddig margarint kentem még rá, de már arról is olvasni, hogy a transzzsír meg telített zsír miatt az se jó a koleszterinnek... akkor mégis mit kenjek rá? A sajtokról már lemondtam teljesen, de a zöldséges kenyér még nem számít szendvicsnek.

2021. dec. 20. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Kenj rá mustárt vagy tormakrémet.
2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:
44%
Olyan, mint az életem...üres 😔
2021. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségkrémek, lekvár.
2021. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól hangzik :D
2021. dec. 20. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert magas a koleszterined nem kell mindenről lemondani. Ugye az állati eredetű dolgokkal van baj. Szóval margarint kenhetsz rá. De ha akarsz vehetsz szívbarát margarint. Raksz rá egy szelet salátát, rakhatsz rá csirkemell sonkát, pulykamell sonkát, zalát. Sajtoknàl is a zsírszegényt kell választani pl mozzarella. Egy héten egyszer egyél kolbászosat is ha eddig ezt etted. Ne mondj le rögtön mindenről mert nem fogod bírni. Ha eddig 7 napból 7 napon kolbászosat ettél akkor ne állj át arra hogy a másik végletbe esel. Arany középút, fokozatosan cseréld ki a hozzávalókat. A tojással vigyázni kell. De heti egyszer biztos kell, hisz arra is szüksége van a szervezetednek. Kerüld a péksütit, csokikat, túl sok tojást. Tejből tejfölből a 1,5% -t válaszd. Majonézt csak ritkán és keveset. Ha disznózsírral főznél akkor étolajra váltani. De finoman és fokozatosan caináld mert belebuksz.
2021. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!